Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.:
STARE BABICE
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Teren po jednostce wojskowej
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna -> BABICKIE TEMATY
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janusz Latchorzew
Gość


PostWysłany: Pią 12:54, 06 Paź 2017    Temat postu:

Chcą inwestować i płacić podatki, to radni się oburzają w obronie tego śmietnika po wojsku Rolling Eyes

Czyżby niektórzy radni otrzymali za mało udziałów w tej inwestycji?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aero
znawca
znawcaDołączył: 26 Sie 2017
Posty: 109
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 13:01, 06 Paź 2017    Temat postu:

Janusz Latchorzew napisał:
Chcą inwestować i płacić podatki, to radni się oburzają w obronie tego śmietnika po wojsku Rolling Eyes

Czyżby niektórzy radni otrzymali za mało udziałów w tej inwestycji?

Świetnie, że poruszony został ten temat.

My wprawdzie jesteśmy ze stolicy, ale jeśli gmina Stare Babice uwolni proces rewitalizacji tej działki wówczas wszystko to, co się na niej znajdzie będzie objęte w ramy spółki z o.o. zarejestrowanej nie w stolicy, ale w gminie Stare Babice. Wpływy z podatków od tej spółki byłyby w skali roku bardzo duże. Obliczamy te wpływy, więc nie mam jeszcze dokładnych liczb, ale byłby to duży odsetek babickiego rocznego budżetu. Na pewno byłaby to jedna z największych babickich spółek, więc można sobie wyobrazić wielomilionowe wpływy podatkowe do gminnego budżetu.

Pozdrawiam -

Grzegorz Czwartosz
rzecznik prasowy projektu inwestycyjnego na działce po JW2471


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biro
debeściak
debeściakDołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 712
Przeczytał: 10 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lipków

PostWysłany: Pią 13:20, 06 Paź 2017    Temat postu:

Z całym szacunkiem: wiadomości na co Gmina się zgadza oczekuję od Gminy.
Od rzecznika właściciela terenu chciałbym się dowiedzieć jakie są jego intencje.

Rozumiem, że rolą rzecznika jest dbanie o wizerunek swojego pracodawcy, ale jak wiadomo "w kapitalizmie nie ma darmowych obiadów". zatem nikt rozsądnie myślący nie uwierzy, że nabył on nieruchomość jedynie po to, żeby ją udostępnić okolicznym mieszkańcom. Zresztą z wcześniejszych postów wynika, ze główną przyczyną dotychczasowego nieograniczonego dostępu do działki nie jest filantropia właściciela, a wręcz przeciwnie nieopłacalność jego chronienia.
Proszę zatem przedstawić sprawę jasno: na czym ma polegać ten deal.
Jeśli właściciel rzeczywiście chce poczynić prace rewitalizacyjne w zakresie przyrody i jakąś część terenu (bo przecież nie całość!) udostępnić wszystkim, niech powie na jakiej części chciałby w zamian poczynić dochodowe inwestycje i jaki miałby być ich charakter.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ILAK
więcej niż znawca
więcej niż znawcaDołączył: 03 Lut 2014
Posty: 293
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Klaudyn

PostWysłany: Pią 14:47, 06 Paź 2017    Temat postu:

Aero napisał:
wielomilionowe wpływy podatkowe do gminnego budżetu.

Już wyraziłem swoją opinię, że interesują mnie w pierwszej kolejności mieszkańcy a nie wpływy do budżetu gminy. To mieszkańcy powinni wyrazić opinię, czy chcą takich wpływów, ale dopiero, gdy będzie powszechnie wiadome, jakim i czyim kosztem.
Przypomnę milionowe wpływy od MPO za dzierżawę Góry śmieci i obiecywane cuda-wianki na tym terenie. I co mamy? Wielką niewiadomą i kilkaset tysięcy ton odpadów komunalnych ściągniętych z okolicy, przerobionych i składowanych na terenie gminy.
Gość napisał:
Blokowisko to typowy fake news. Nigdy nikt nie miał takich zamiarów, tylko pewni ludzie, kiedy słyszą o jakichkolwiek inwestycjach zaraz zaczynają krzyczeć o blokowiskach i wycinaniu lasu. W tym przypadku nie ma ani lasu, ani blokowiska.

Trochę faktów lub "fake newsów" świadczących, że nie tylko Goniec je rozpowszechnia i "szkaluje" właściciela:
1. Informacja o zabudowie mieszkaniowej jest dostępna na stronie bemowiacy.waw.pl: " ..... Nowy właściciel .... wystąpił o zmianę klasyfikacji swojej działki z terenów leśnych na budowlane, mając zamiar zrealizować inwestycję o charakterze mieszkalno-rekreacyjnym ..."
2. Informacje o szpitalu na portalu warszawa.wyborcza.pl: ".... zgodnie z relacją Wójta inwestycja miała zająć 5,5 ha, w tym budynki 2 ha ..."
3. Z komunikatu Wójta Gminy z 3.07.2017 na stronie gminnej:

" ..... Początkowo Agencja Mienia Wojskowego próbowała przekazać działkę Wojskowej Agencji Mieszkaniowej na cele budownictwa wielorodzinnego. 24 kwietnia 2003 r. Rada Gminy Stare Babice podjęła uchwałę negatywnie opiniującą plany takiego zagospodarowanie nieruchomości.

Zmiana właściciela tego terenu to dziwna historia, bowiem Agencja Mienia Wojskowego nie ogłosiła przetargu na jej zbycie tylko wniosła ją aportem do spółki Ramwar, pozbawiając tym samym gminę prawa pierwokupu.

W takim stanie prawnym nieruchomość ta została zbyta przez spółkę na rzecz osoby prywatnej. Nowy właściciel przez lata zabiegał o przeznaczenie nabytego terenu pod budownictwo mieszkaniowe. Gmina natomiast wielokrotnie składała propozycję jej odkupienia, z zamiarem zagospodarowania go w sposób możliwie najlepiej służący mieszkańcom gminy. Nasze zabiegi nie spotkały się niestety z aprobatą ze strony właściciela.

Niedawno do gminy zwrócił się właściciel wraz z potencjalnym inwestorem, który gotów jest wybudować klinikę ortopedyczną wraz z ośrodkiem rehabilitacji, do czego potrzeba przeznaczyć około 2 ha pod budynek. Jednocześnie właściciel deklaruje zagospodarowanie pozostałej części nieruchomości w sposób zgodny z oczekiwaniami gminy i Lasów Miejskich, które zajmują się utrzymaniem Parku Leśnego Bemowo. ..."

Pytanie: Wójt Gminy Stare Babice zmanipulował informację, czy też takie były intencje właściciela działki ????????


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez ILAK dnia Pią 8:13, 06 Paź 2017, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aero
znawca
znawcaDołączył: 26 Sie 2017
Posty: 109
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 14:50, 06 Paź 2017    Temat postu:

zbychu napisał:
Pan Radny Piętocha postulował, żeby gmina odkupiła te działkę od właściciela. ja nawet popieram te inicjatywę…

Odkupienie owych 20-hektarów przez jakiś abstrakcyjny podmiot, a to przez gminę, a to przez skarb państwa, stanowi idée fixe radnego Jerzego Piętochy od dawna i radny publicznie o tym mówi np. podczas sesji Rady Gminy. Przypominam, że roczny budżet gminy Stare Babice wynosi zaledwie 103,25 mln zł. Cena 1 m kw. w Państwa gminie za taką działkę, jak ta po JW2471 wynosi średnio 400-500 zł. Tak więc działka po JW (200 tys. m kw.) ma wartość co najmniej 80 mln zł.

Do radnego Jerzego Piętochy niestety nie trafiają żadne informacje, że odkupienie działki przez aparat państwa albo samorządowy jest prawnie niemożliwe, albowiem czasy dekretu Bieruta jakiś czas temu zakończyły się w Polsce. Nie ma takiej siły, jaka przyłoży właścicielowi terenu, jakiegokolwiek, dowolnego, rewolwer do skroni i powie „musisz sprzedać swoją ziemię”. Do radnego Jerzego Piętochy to nie trafia, nawet wówczas, gdy sam wójt Państwa gminy tłumaczy to radnemu i to publicznie.

Właśnie podczas XXXIV sesji Rady Gminy 14 września br. radny Jerzy Piętocha ponownie wyraził swoją usilnie forsowaną idée fixe odkupienia 20 hektarów powojskowej działki przez skarb państwa, aby tenże skarb uczynił później prezent dla gminy Stare Babice i oddał tę działkę gminie, bądź też odsprzedał ją gminie ze swoją gigantyczną wielomilionową stratą.

Na to wszystko wójt Państwa gminy, po raz kolejny, grzecznie, chłodno i logicznie oraz publicznie wytłumaczył radnemu Jerzemu Piętosze, że (cytuję) w demokracji wszystko wprawdzie można mówić i zgłaszać wszelkie idee, ale jest jeszcze prawo i możliwości prawne pewnych posunięć gospodarczych. I wójt jasno powiedział radnemu, że nie ma żadnej możliwości prawnej odkupienia tej ziemi, bo nie ma możliwości prawnej zmuszenia jej właściciela do odsprzedaży tego gruntu. Do radnego Jerzego Piętochy fakty te od dawna nie docierają.

Od siebie mogę dodać, że istnieje analiza prawna na temat tylko hipotetycznych możliwości zakupu omawianej ziemi przez jakiś organ władzy centralnej bądź też samorządowej. W aktualnie obowiązującym porządku prawnym nie ma możliwości zmuszenia kogoś do zawierania jakiejkolwiek umowy, a zwłaszcza umowy sprzedaży nieruchomości. Art. 64 ust. 3 Konstytucji stanowi, iż „własność może być ograniczona tylko w drodze ustawy...”, co zapewnia właścicielowi danego terenu konstytucyjne prawo do rozporządzania swoją działką w sposób dowolny. Oczywiście ustawa o gospodarce nieruchomościami w art. 112 i następnych przewiduje pewne expropriatio (instytucję wywłaszczenia), jednakże ust. 3 ww. przepisu stanowi jednoznacznie, że wywłaszczenie może być dokonane jedynie wówczas, gdy „cele publiczne nie mogą być zrealizowane w inny sposób niż przez pozbawienie albo ograniczenie praw do nieruchomości”. Tymczasem o żadnym „celu publicznym” nie można mówić w przypadku działki po JW2471. Byłby to absurdalny cel pozostawienia zdegradowanego terenu zdegradowanym. Niezależnie od powyższego, organy administracji publicznej mogą działać wyłącznie na podstawie i w granicach prawa, zatem nie ma prawnej możliwości, ażeby skarb państwa lub gmina nabyła ten teren, bo nie ma takiego trybu w żadnej ustawie”.

zbychu napisał:
…tylko mam zastrzeżenie do jednego faktu. Zięć Piętochy już złożył ofertę w gminie na odkupienie tego terenu od gminy za 5000 zł.

Jeżeli – podkreślam jeżeli – zięć radnego Jerzego Piętochy ma cokolwiek wspólnego ze sprawą działki po JW2471, a już szczególnie, jeśli ów zięć miał ochotę na niegdysiejszy zakup tej działki, zaś obecny jej właściciel był zwycięzcą przetargu na tę działkę, wówczas sytuacja ta wszystko by tłumaczyła. Wówczas stałoby się jasne, dlaczego radny Jerzy Piętocha jest zapiekłym przeciwnikiem właściciela tego terenu i od lat doprowadza do torpedowania jakichkolwiek form zagospodarowania tego terenu. Pomijam już fakt naruszania dóbr osobistych właściciela działki po JW2471 przez radnego Jerzego Piętochę, bo to będzie miało epilog już w innym miejscu, które nas nie dotyczy, ponieważ tu dyskutujemy tylko o proponowanych formach zagospodarowania działki.

Jeśli – podkreślam jeśli – prawdą jest to, co napisałeś, to byłoby to bardzo smutne zjawisko ukazujące, jakimi standardami rządzi się Państwa gmina. Ale podkreślam „jeśli”. Ja zawsze, może naiwnie, wolę wierzyć w ludzką mądrość i dobroć.

Pozdrawiam –

Grzegorz Czwartosz
rzecznik prasowy projektu inwestycyjnego na działce po JW2471


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aero
znawca
znawcaDołączył: 26 Sie 2017
Posty: 109
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 16:12, 06 Paź 2017    Temat postu:

biro napisał:
Z całym szacunkiem: wiadomości na co Gmina się zgadza oczekuję od Gminy.
Od rzecznika właściciela terenu chciałbym się dowiedzieć jakie są jego intencje.

Intencje są proste:

• Działka pozostaje nieogrodzona, cała jest dobrem społecznym, ma zrekultywowaną ziemię po wszelkich smarach, paliwach, olejach i płynach hamulcowych wojska, ma naukowo zrewitalizowaną zieleń, ma nowe nasadzenia i jest dolesiona, ma nowe ścieżki spacerowe i rowerowe, ma polanki piknikowe i jest harmonijnie wkomponowana w Park Leśny Bemowo.

• Spośród 5 ha działki budowlanej inwestor chce na swój projekt wykorzystać (najnowsze obliczenia z ub. tygodnia) tylko 1,6 ha pod budownictwo kubaturowe nie ingerujące w ekosystem (cztery małe niskie obiekty bez kondygnacji podziemnych) i tylko od strony wjazdu na działkę od ulicy Leskiego.

• 2 tys. m kw. działki dostaje od nas bezpłatnie środowisko babiczan na swój projekt o charakterze muzealniczo-naukowym i historycznym. A precyzyjniej rzecz ujmując teren ten byłby darem dla ogólnopolskiego środowiska ściśle określonych dziedzin nauki i historii.

• Tężnia solankowa, grota solankowa, oczko wodne – wszystko sprawy otwarte do dyskusji, gmina dostanie co tylko będzie chciała dla celów rekreacyjnych i prozdrowotnych Państwa społeczności.

• 11 ha działki wraca (na określonych warunkach) do gminy jako najcenniejsza część Parku Leśnego Bemowo, ale zarazem najbardziej kosztowna do zalesienia. Propozycja jest taka, że owe 11 ha staje się współwłasnością obecnego właściciela działki oraz Państwa gminy. Nasi specjaliści ds. grantów unijnych już zbadali, że dla takiej formy własności działki można pozyskać grant UE w wysokości ok. 10-15 mln zł na rewitalizację tego terenu i nowe nasadzenia. Nie jest to suma pokrywająca sto procent potrzebnych do tego zadania kosztów, ale reszta się znajdzie.

biro napisał:
Proszę zatem przedstawić sprawę jasno: na czym ma polegać ten deal.

Przedstawione powyżej.

biro napisał:
Rozumiem, że rolą rzecznika jest dbanie o wizerunek swojego pracodawcy, ale jak wiadomo "w kapitalizmie nie ma darmowych obiadów".

Proszę Pana, jako właściciel mojej własnej firmy sam jestem swoim pracodawcą. Dbać o „wizerunek pracodawcy” trzeba wyłącznie wówczas, gdy ktoś ma ten wizerunek nadszarpnięty. Taki przypadek tutaj nie zachodzi. Właściciel działki po JW2471 jest wybitnym i cenionym działaczem gospodarczym, prezesem kilkudziesięciu spółek, członkiem władz Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Nie ma tutaj co „dbać o wizerunek”, ponieważ ta osoba przez dekady sama ciężko zapracowała na swój wizerunek i mnie nic do tego. Ja mam tylko firmę przy Lesie Bemowo i jestem rzecznikiem prasowym dziesiątków projektów inwestycyjnych, kulturalnych, naukowo-technicznych i innych. Jak ktoś potrzebuje „dbania o wizerunek” to niech szuka tzw. spin doktorów. Ja się tym nie zajmuję. Ja tylko mówię, jak się sprawy mają.

Pozdrawiam -

Grzegorz Czwartosz
rzecznik prasowy projektu inwestycyjnego na działce po JW2471


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biro
debeściak
debeściakDołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 712
Przeczytał: 10 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lipków

PostWysłany: Pią 16:46, 06 Paź 2017    Temat postu:

Aero napisał:
odkupienie działki przez aparat państwa albo samorządowy jest prawnie niemożliwe,
.

Jak na rzecznika prasowego wyraża się Pan zdumiewająco nieprecyzyjnie. Czy naprawdę chciał Pan napisać to co zacytowałem powyżej, czy chodziło Panu o to, że nikt nie jest w stanie zmusić obecnego właściciela do sprzedaży tej działki Gminie?

Nie mogę się zgodzić, ze stwierdzeniem, że dba się tylko o to co jest nadszarpnięte. Jeśli pan przy nim obstaje, to nie wyobrażam sobie jak wygląda pański dom, samochód, pies itp.

Dziękuję, że Pan trochę rozjaśnił zamiary właściciela, bo do tej pory skupiał się Pan na jego dobroczynności, co jest tylko fragmentem całości.
A o tym że każdą sprawę można przedstawić na różne sposoby świadczy to, że hojnie obdarowane przez pana Okręglickiego środowisko babiczan już w następnym zdaniu, po uściśleniu(!), okazało się być ogólnopolskim środowiskiem ściśle określonych dziedzin nauki i historii.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aero
znawca
znawcaDołączył: 26 Sie 2017
Posty: 109
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 18:48, 06 Paź 2017    Temat postu:

ILAK napisał:
Jednocześnie właściciel deklaruje zagospodarowanie pozostałej części nieruchomości w sposób zgodny z oczekiwaniami gminy i Lasów Miejskich, które zajmują się utrzymaniem Parku Leśnego Bemowo. ..."

1. Teren działki po JW2471 nie jest terenem Lasów Miejskich-Warszawa. Zgodnie z tym na każdej tablicy informacyjnej u wejścia do Parku Leśnego Bemowo jest jego mapa, a na tej mapie działka po JW jest białą plamą.

2. W związku z powyższym punktem 1 – Lasy Miejskie-Warszawa nie mają żadnych „oczekiwań” wobec działki po JW; przeciwnie, Lasy Miejskie umywają ręce od tego problemu, bo to jest/byłby dla nich tylko problem i olbrzymie koszty.

3. Wszelkie negocjacje właściciela działki po JW z Lasami Miejskimi, aby skłonić je do partnerskiego projektu (z inicjatywy właściciela działki) dolesienia działki nie dały od wielu lat żadnych rezultatów.

Pozdrawiam -

Grzegorz Czwartosz
rzecznik prasowy projektu inwestycyjnego na działce po JW2471


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ILAK
więcej niż znawca
więcej niż znawcaDołączył: 03 Lut 2014
Posty: 293
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Klaudyn

PostWysłany: Pią 19:21, 06 Paź 2017    Temat postu:

Wyjaśnienie przyjąłem do wiadomości, ale to nie ma nic wspólnego z moim pytaniem. Przedstawiłem fragment oficjalnego komunikatu Wójta Gminy Stare Babice, dostępnego na stronie gminnej, z którego wynika, ze jednak właściciel miał plany dotyczące budownictwa mieszkaniowego na tym terenie, a później wystąpił z inicjatywą budowy kompleksu kliniki. Jedno i drugie ma niewiele wspólnego z rekreacją. Stąd pytanie, czy komunikat Wójta jest rzetelny i przedstawia poprzednie zamiary Właściciela, czy nie jest zgodny z prawdą i Właściciel nigdy nie miał planów budowy mieszkań/domów i kliniki. Jeśli nie jest zgodny z prawdą, to może należałoby włóczyć po sądach Wójta za oszczerstwa, a nie kierować pretensje do wydawcy Gońca.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aero
znawca
znawcaDołączył: 26 Sie 2017
Posty: 109
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 21:59, 06 Paź 2017    Temat postu:

ILAK napisał:
Przedstawiłem fragment oficjalnego komunikatu Wójta Gminy Stare Babice, dostępnego na stronie gminnej, z którego wynika, ze jednak właściciel miał plany dotyczące budownictwa mieszkaniowego na tym terenie…

Tak jest, takie same plany, jak miało wojsko, czyli w zasadzie plany odziedziczone po wojsku. Żadnej nowości tu nie ma.

ILAK napisał:
…a później wystąpił z inicjatywą budowy kompleksu kliniki.

Tu dochodzimy do mitycznego „szpitala”, albo mitycznej „kliniki”. I bardzo dobrze, że dochodzimy, bo czas na wyjaśnienia, w tym wyjaśnienia absurdów prezentowanych w Państwa gminie.

Poinformowałem we wcześniejszym poście, że w sprawy projektów inwestycyjnych na działce po JW2471 jest pośrednio zaangażowany światowej sławy prof. Jarosław Deszczyński i jego naukowcy z Polski i ze Stanów Zjednoczonych. Tu więcej o Panu profesorze [link widoczny dla zalogowanych]

To właśnie dla prof. Jarosława Deszczyńskiego miało na omawianej działce powstać to „coś”, co spowodowało taką irracjonalną agresję wobec niego i wobec inwestora.

Ani „szpitalem”, ani „kliniką” nazwać się tego nie da. Specjalnie i wyłącznie dla prof. Jarosława Deszczyńskiego jest obecnie budowane wielkie centrum medyczne ze szpitalem w Beskidzie Małym. Po co więc jakiś „szpital” dla profesora w Starych Babicach? To, co było gminie proponowane to mały kameralny Ośrodek Badawczo-Medyczny (OBM), w którym profesor miał kształcić swoich wychowanków z Polski i ze Stanów Zjednoczonych. Mały piękny budynek opracowany przez najlepszych architektów i wpasowany swoją architekturą w otaczającą zieleń. Owszem, miała tam też być część zabiegowa. Od razu dementuję fałsz, jaki rozpowszechniają radni Michał Starnowski i Jerzy Piętocha, że jakoby miał to być „szpital prywatny”. To nieprawda. Być może w owym OBM byłaby jakaś sekcja lecznictwa prywatnego, jednak głównie miało to być na NFZ. Zarówno prof. Deszczyńskiemu, jak i (głównie) właścicielowi działki zajęło kilka lat negocjowanie, aby to wszystko było na NFZ, czyli dla mieszkańców gminy Stare Babice. Gmina „pięknie podziękowała” za ten kilkuletni wysiłek negocjacyjny i potraktowała Pana profesora „z buta”, jak to się mówi. Każda inna gmina w Polsce byłaby dumna, że ktoś formatu światowego chce mieć w tej gminie OBM, bo to jest nie tylko nobilitacja dla gminy, nie tylko dochody dla niej, ale głównie unikatowa opieka medyczna dla mieszkańców danej gminy i to na NFZ. O kogoś takiego, jak prof. Jarosław Deszczyński i jego zespoły lekarskie gminy w Polsce biją się, ale w Starych Babicach profesor został potraktowany „z buta” i inna gmina w Polsce skorzystała z tego za minutę.

To, co było proponowane, to OBM w formie małego dwukondygnacyjnego budynku (wyłącznie na działce budowlanej) o wysokości nie przekraczającej 14,5 m, bez kondygnacji podziemnych.

Podczas XXXIV sesji Rady Gminy Stare Babice, 14 września br., wójt gminy w bardzo rzeczowy sposób argumentował, głównie radnemu Piętosze, że takie obiekty medyczne, jak proponowany przez nas OBM prof. Deszczyńskiego stawia się właśnie pod metropoliami dokładnie na takich gruntach, jak zdegradowana działka po JW2471 i wtedy całość terenu doprowadza się do kanonów estetyki.

ILAK napisał:
Jedno i drugie ma niewiele wspólnego z rekreacją.

Nie jest to prawdą, nie ma Pan racji, ale nie Pana wina i poniżej to tłumaczę. Po prostu brakuje Panu wiedzy o tej działce, ale mam nadzieję, że zaraz wszystko będzie jasne.

Klucz do zrozumienia sprawy to status prawny trzech działek, jakie łącznie tworzą 20-hektarową działkę nr 180 w Janowie, czyli działkę po JW2471.

• 5 ha działki to działka leśna
• 10 ha stanowi działka rolna z gruntami V i VI klasy
• 5 ha to działka budowlana koncentrująca obecnie bunkry w stanie degradacji

Nie ma możliwości, aby coś na tej działce zrobić spośród budownictwa kubaturowego i zostawić resztę działki w takim koszmarnym stanie, jak teraz. To jest niemożliwe. Ta działka musi być rekreacyjna, bez względu na to, w co by się zainwestowało, bo przecież ludzi (po inwestycji) nie wypuści się na 2-3 metrowe chaszcze z betonem i wystającymi zbrojeniami, jak to jest teraz. I zawsze takie były plany wobec tej działki. Zbudować, co trzeba, a lwia część na rekreację, bo inaczej się nie da.

ILAK napisał:
Stąd pytanie, czy komunikat Wójta jest rzetelny i przedstawia poprzednie zamiary Właściciela, czy nie jest zgodny z prawdą i Właściciel nigdy nie miał planów budowy mieszkań/domów i kliniki.

Komunikat wójta jest zgodny z prawdą, aczkolwiek daleko mu do szczegółów, a wiadomo, że diabeł tkwi wyłącznie w szczegółach. I to te szczegóły niestety stanowią o wartości każdej informacji. Wyłącznie dlatego rozmawiam z Panem na poziomie szczegółowym. Nigdy i nigdzie w swojej gminie nie uzyskałby Pan nawet jednego procenta tak szczegółowych informacji o omawianej działce, jak ode mnie.

ILAK napisał:
Jeśli nie jest zgodny z prawdą, to może należałoby włóczyć po sądach Wójta za oszczerstwa, a nie kierować pretensje do wydawcy Gońca.

W tym przypadku „Gońca Babickiego” do tego nie mieszajmy. Czego dopuszcza się „Goniec” bardzo precyzyjnie pokażę niebawem.

Grzegorz Czwartosz
rzecznik prasowy projektu inwestycyjnego na działce po JW2471


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Aero dnia Pią 22:11, 06 Paź 2017, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biro
debeściak
debeściakDołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 712
Przeczytał: 10 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lipków

PostWysłany: Pią 22:24, 06 Paź 2017    Temat postu:

Nie chciałbym sprawiać mylnego wrażenia, że łapię Pana rzecznika za słówka, ale uważne czytanie jego wypowiedzi powoduję, że znów muszę prosić o doprecyzowanie.
Skorzystanie z wyszukiwarki internetowej pozwoliło mi stwierdzić, że NFZ podpisuje terminowe umowy ze świadczeniodawcami na zasadzie konkursów.
Co więcej, rozporządzenie ministra Radziwiłła z 2016 roku faworyzuje jednostki będące na rynku od co najmniej 10 lat.
Jak zatem można mówić o placówce, której budowa się nie rozpoczęła, że miała świadczyć usługi medyczne "na NFZ".
Ponieważ w tego typu świadczeniach nie obowiązuje rejonizacja, trudno też jednoznacznie mówić, że byłaby to opieka medyczna dla mieszkańców gminy Stare Babice.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez biro dnia Pią 15:46, 06 Paź 2017, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aero
znawca
znawcaDołączył: 26 Sie 2017
Posty: 109
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 22:29, 06 Paź 2017    Temat postu:

biro napisał:
Ponieważ w tego typu świadczeniach nie obowiązuje rejonizacja, trudno też jednoznacznie mówić, że byłaby to opieka medyczna dla mieszkańców gminy Stare Babice.

Tak, to prawda. Każdy z Polski i że świata mógłby tam przyjechać na jakiś zabieg. Nie zmienia to faktu, że mieszkańcy Starych Babic mieliby wybitną postać profesora pod bokiem i na pewno szybsze dojście do niego, niż inni.

Na pierwszą cześć postu odpowiedzi nie znam, ale dowiem się.

Pozdrawiam -

Grzegorz Czwartosz
rzecznik prasowy projektu inwestycyjnego na działce po JW2471


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michał S.trażak
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 1717
Przeczytał: 4 tematy

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Stare Babice

PostWysłany: Sob 8:34, 07 Paź 2017    Temat postu:

Cytat z tego forum z dnia 11 maja 2006 roku, czyli sprzed ponad 11 lat.

wyczytano na [link widoczny dla zalogowanych]

Hotele na Łosiowych Błotach?
Teren pomiędzy dwoma rezerwatami Łosiowe Błota (była baza wojskowa) został wykupiony przez prywatnego inwestora. Nowy właściciel chce zmienić przeznaczenie tego obszaru na budowlane i wykorzystać do celów komercyjnych.
W jaki sposób pewien deweloper wszedł w posiadanie 20-hektarowej działki z bunkrami, ogrodzonej drutem kolczastym – nie wiadomo. Zostało to załatwione tak, że nawet władze Gminy Stare Babice, na terenie której leży ów obszar, zostały postawione przed faktem dokonanym.
Wszystko zaczęło się wówczas, kiedy wydzieloną strefą powojskową na obszarze Lasu Bemowskiego zaczęła się interesować Wojskowa Agencja Mieszkaniowa. WAM chciała uzyskać ten teren od Agencji Mienia Wojskowego i przeznaczyć go pod budowę wojskowego osiedla mieszkalnego, jednak Rada Gminy Stare Babice uchwałą z dnia 24 kwietnia 2003 negatywnie zaopiniowała propozycję zmiany przeznaczenia gruntu.
25 listopada 2004r nastąpiło przekazanie działki przez Agencję Mienia Wojskowego spółce z o.o. „Ramwar”, według dziennika „Rzeczpospolita”, związanej z wojskiem1).
Bardzo szybko, bo już 12 grudnia 2004 spółka „Ramwar” sprzedała tę nieruchomość prywatnemu inwestorowi z pominięciem otwartego trybu przetargowego, który musiałaby zachować AMW.
Podczas spotkania w sprawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Stare Babice, 3 kwietnia 2006r był obecny nowy właściciel tego terenu, który przedstawił się jako Marian Okręglicki. Inwestor żąda zmiany klasyfikacji swojej działki z terenu leśnego na teren budowlany. To pozwoliłoby mu rozpocząć inwestycję, którą określa jako mieszkalno – rekreacyjną (w praktyce najprawdopodobniej osiedle mieszkaniowe lub kompleks hotelowy).
Mieszkańcy Babic byli zbulwersowani zachowaniem właściciela i jego pełnomocników. Władze gminy nie zgadzają się na zmianę.
Plan zagospodarowania przestrzennego dla województwa mazowieckiego zakłada spójność obszarów chronionych, a wspomnieć należy, że teren, który wszedł w posiadanie pana Okręglickiego, leży pomiędzy dwoma rezerwatami przyrody. Jeżeli nowy właściciel zdoła przeforsować zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, już wkrótce obszar, który powinien zostać przywrócony do stanu naturalnego i spełniać rolę „zielonych płuc” dla okolicy, może zamienić się w plac budowy.
Czy leżące na terenie Bemowa tereny Fortu Radiowo czeka w przyszłości podobny los?
Zupełnie niezrozumiałe są działania Agencji Mienia Wojskowego, która pozbywa się lekką ręką i w niejasnych okolicznościach terenu wydzielonego w Lesie Bemowskim, a nie wystawia na sprzedaż niszczejącego, zabytkowego Fortu Radiowo (w takich sytuacjach bowiem prawo pierwokupu mają samorządy terytorialne, na terenie których znajduje się nieruchomość).
Co ma na celu takie postępowanie AMW? Ile jeszcze Fort Radiowo musi czekać na rewitalizację i zagospodarowanie i kto się tym zajmie?[/quote]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brukselka
już nie nowy, ale ...
już nie nowy, ale ...Dołączył: 09 Gru 2014
Posty: 44
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 8:46, 07 Paź 2017    Temat postu:

Dlaczego ma takie dziwne uczucie, zwane przez niektórych déjà vu? Sp. z o.o. która zainwestuje na terenie gminy, stąd będą podatki, będzie nowa jakość dla mieszkańców gminy, będą mogli korzystać... Może radny Piętocha po prostu ma dobrą pamięć? Bo na prospektach i w ustach rzecznika wszystko wygląda przepięknie.

A konkretnie: ponieważ często bywam na tym terenie i nie spotykam policji, to jak to robi szanowny rzecznik, że cytuję:
Aero napisał:
A tak codziennie jest na działce radiowóz policyjny i zawsze tylko rozmawiam z policjantami o tym, co się na działce dzieje.
A kto wzywa tę policję i po co?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michał S.trażak
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 1717
Przeczytał: 4 tematy

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Stare Babice

PostWysłany: Sob 9:12, 07 Paź 2017    Temat postu:

Artykuł o ośrodku Porąbka-Kozubnik na Śląsku, w który zainwestowała firma Pana O. Cytaty poniżej, ale czy w tym przypadku wypowiedzi dotyczą terenu przez nas omawianego, czy innej lokalizacji nie wiem. Proszę Pana Rzecznika o wskazanie - o jakiej warszawskiej lokalizacji wypowiada się Pan O.

9 września 2016 r - portal rynekseniora.pl

Cytat:
Zapowiada także (przy. red. Pan Marian Okręglicki) budowę infrastruktury dla "centrum medycznego ortopedycznego i kardiologicznego, które stanowić będzie mniejszą filię planowanej inwestycji w Warszawie, a więc centrum medycznego wraz z wysokiej klasy szpitalem o specjalności ortopedycznej, geriatrycznej i kardiologicznej wraz z obiektami rehabilitacyjnymi"


Cytat:
Warszawskie centrum będzie prowadzone pod kierunkiem prof. Jarosława Deszczyńskiego i jego współpracowników z USA - informuje Marian Okręglicki.


Cytat:
Okręglicki przypomina jednocześnie, że usługi stricte medyczne w Kozubniku będą jedynie częścią dużego projektu, który planowany jest już w Warszawie. - Powierzchnia, na której realizowany będzie projekt, będzie liczyła ponad 15 ha. To właśnie tutaj planowane są główne usługi medyczne dla klientów i baza łóżkowa w ramach hospitalizacji.


I jeszcze jeden cytat z nowawarszawa.pl (nie jestem w stanie odczytać daty publikacji artykułu) - portal opisuje inwestycję Sawy Apartments w Zegrzu i gdzieś w Warszawie.

Cytat:
W najbliższym czasie stołeczna spółka Sawa Apartments zaangażuje się w Warszawie i okolicy w dwie inwestycje łączące w sobie cechy luksusowego szpitalnictwa, konsultacji i opieki medycznej, rehabilitacji, całodobowej opieki senioralnej, wellness i aktywnej rekreacji. Obie inwestycje są zaplanowane jako ekskluzywne miejsca wypoczynku, stałego pobytu, odnowy oraz lecznictwa dla Polaków i obcokrajowców powyżej 55. roku życia.


Cytat:
Drugą podobną inwestycją Sawy Apartments będzie w najbliższym czasie luksusowe centrum medyczne w Warszawie. Obiekt stanie na działce o powierzchni ponad 15 hektarów. W jego skład wejdzie m.in. centrum medyczne z wysokiej klasy szpitalem o profilu geriatrii, ortopedii, kardiologii i rehabilitacji. Oprócz tego do dyspozycji klientów oddane będą aquapark, basen i spa oraz mała stadnina koni wraz z ośrodkiem hipoterapii. W fazie projektowej jest także basen zasilany źródłami termalnymi. Część mieszkalną stanowić będzie niska zabudowa.


I w tym przypadku proszę Pana Rzecznika o wskazanie - o jakiej warszawskiej lokalizacji napisał cytowany portal??


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna -> BABICKIE TEMATY Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  Następny
Strona 3 z 20

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin