Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.:
STARE BABICE
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Teren po jednostce wojskowej
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna -> BABICKIE TEMATY
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 17:41, 26 Paź 2017    Temat postu:

Zenek napisał:
Aero napisał:
Dlaczego na forum prawie nikt nie dostrzega jak wiele korzyści przyniosłaby inwestycja? Nie dostrzega, a może nie chce dostrzec?
Warto byłoby udostępnić w tym temacie mieszkańcom plan terenu z zaznaczeniem, jaką powierzchnię miałaby zajmować klinika, może to zobrazowałoby wszystkim zainteresowanym tematem, na ile właściciel terenu jest otwarty w kwestii zagospodarowania zdecydowanie większej części terenu pod rekreację.

Może inwestor w osobie rzecznika i drużyny rzecznika widzi same korzyści, a my dostrzegamy również zagrożenia. A ponieważ pan rzecznik omija jak może nasze wątpliwości szerokim łukiem, stosując znane metody jak "odwracanie kota ogonem" (np. wyzywając nas od złodziei), to my pomału wyrabiamy sobie zdanie o zagrożeniach przewyższających korzyści. Jaki rzecznik taka prawda.

Bo np. tak sobie myślę o 200 osobach obsługi, z czego część pracująca na 3 zmiany. I myślę o tych pozostałych hektarach rekreacji, tężniach itp. I w niedzielę patrzę na plac przed Kościołem. I duma mnie rozpiera, jak to lud babicki ubogacił się ostatnimi laty - ale przenosząc do ubogacenie w perspektywę rzeczonej działki to dreszcze mnie przechodzą. Pomijając te setki samochodów obsługi wjeżdżające dziennie do kompleksu to jeszcze nie widzi mi się, aby warszawiacy i babiczanie tłumnie piechotą tam dochodzili. I co nam zostanie z tych tężni? Wdychanie na spółkę z łosiami i dzikami spalin w środku lasu?


Rozwiązaniem jest elektryczna kolej wąskotorowa, która istniała tutaj ok. 80 lat temu i nikomu nie przeszkadzała (P.S. istniała spalinowa a nie elektryczna bo zaraz milion osób się przyczepi do słówek).
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aero
znawca
znawcaDołączył: 26 Sie 2017
Posty: 109
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 18:35, 26 Paź 2017    Temat postu:

Zenek napisał:
Może inwestor w osobie rzecznika i drużyny rzecznika widzi same korzyści, a my dostrzegamy również zagrożenia.

Proszę je wymienić i uzasadnić.

Proszę o to forumowiczów od tygodni – bez skutku. Nikt tu jeszcze nie podał ani jednego logicznego, racjonalnego powodu w kwestii tego, jakie „zło” miałby wnieść omawiany projekt do życia Państwa gminy?

Pomijam fakt, że ktoś w coś nie wierzy stronie inwestorskiej. Trudno. Tak musi zostać. Z takim czymś żadnej dyskusji nie ma i nie będzie.

Zenek napisał:
Bo np. tak sobie myślę o 200 osobach obsługi, z czego część pracująca na 3 zmiany. […] Pomijając te setki samochodów obsługi wjeżdżające dziennie do kompleksu to jeszcze nie widzi mi się, aby warszawiacy i babiczanie tłumnie piechotą tam dochodzili. I co nam zostanie z tych tężni? Wdychanie na spółkę z łosiami i dzikami spalin w środku lasu?

Z charakteru obiektu OBM, jaki jest tu opisany, wyraźnie widać (a jeśli nie to proszę sygnalizować), że główny personel spośród tych ok. 200 osób (nie obsługi, ale łącznie) zatrudnionych na działce to medyczny personel pomocniczy. Czy jak kto woli pielęgniarki/pielęgniarze, kuchnia, sprzątanie, recepcja, archiwum itp. Przypominam – rzecz ma być na NFZ. Na NFZ, czyli z zarobkami wspomnianego personelu pomocniczego osiąganymi na takim poziomie, jak ma to miejsce w placówkach NFZ.

Pielęgniarka pediatryczna zarabia średnio 64% średniej warszawskiej pensji brutto.

Skąd zatem te fantastyczne setki samochodów? Zna Pan pielęgniarki pracujące na państwowej posadzie, a mające własne samochody przy ich zarobkach? Ja nie. A z różnych powodów znałem i znam pielęgniarek wiele. Jeszcze mi się nie udało poznać pielęgniarki z własnym samochodem, albo przynajmniej z samochodem wspólnym z życiowym partnerem, ale tak oddanym do dyspozycji pielęgniarki, aby był dla niej dostępny codziennie na dojazdy do pracy.

Skąd zatem te wyimaginowane setki rzekomych samochodów dojeżdżających codziennie do OBM na omawianej działce?

Żadna pielęgniarka nie będzie po zmierzchu, po zakończonej zmianie, maszerowała przez las ani do ulicy Radiowej (gdzie i tak nie ma komunikacji publicznej u wylotu ul. Leskiego), ani przez las w stronę Janowa do komunikacji podmiejskiej. Jedyne wyjście dla wielu dziesiątków pielęgniarek, a może i dla setki, to są autobusy służbowe, albo mikrobusy odwożące ulicą Leskiego pielęgniarki po zakończonych zmianach. Odwożące do jakichś centrów komunikacyjnych. Tak działały firmy 3-zmianowe w PRL i tak samo działają dziś.

Kreowanie jakichś rzekomych „setek samochodów” kursujących jakoby codziennie po tej działce po jej zagospodarowaniu to budowanie kolejnego mitu, nie mówiąc już o tym, że to absurd nie przystający do organizacji pracy tego Ośrodka Badawczo-Medycznego.

Grzegorz Czwartosz
rzecznik prasowy projektu inwestycyjnego na działce po JW2471


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 19:14, 26 Paź 2017    Temat postu:

Krzysztof Prokop napisał:
A skąd się ten MPZP bierze? Czy Gmina w tej sferze działa ex cathedra? Co jeżeli jest bez sensu?

Dobrze, że pytasz. W skrócie: Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego jest prawem miejscowym, uchwalanym przez Radę Gminy, czyli przez radnych wybranych w wyborach samorządowych, czyli przez osoby upoważnione przez wyborców do między innymi brania udziału w podejmowaniu uchwał, w tym MPZP.
MPZP musii być ZGODNY (kiedyś było SPÓJNY) z aktualnym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, również uchwalonym przez Radę Gminy. Zapisy, sposób uchwalania, dokonywanie zmian, itd w uchwałach Rady musi być oczywiście zgodny z odpowiednimi aktami prawnymi wyższego rzędu.

Z powyższego wynika, że tak naprawdę cała dyskusja wokół tego tematu sprowadza się do postawienia pytania: czy administracja architektoniczno-
budowlana ma przestrzegać tego, co już jest uchwalone, czy też nową uchwałą Rady Gminy wprowadzić zmiany w zapisach MPZP, umożliwiające zrealizowanie tego, co zamierza inwestor. Wydanie pozwolenia przez urząd starosty na realizację inwestycji niezgodnej z zapisami w MPZP, uchwalonym przez Radę Gminy, jest rażącym naruszeniem prawa.
I tu tkwi problem. W postępowaniach administracyjnych, w tym również o uznanie nieważności pozwolenia na budowę, mogą brać udział tylko te osoby (fizyczne i prawne), które posiadają legitymację strony. Nie będąc stroną możesz walić głową w mur, a i tak wszystkie szczeble (skargi, odwołania, sądy administracyjne) całej administracji mają prawo, a nawet obowiązek, nie rozpatrywać twoich słusznych roszczeń. Mogą równiez nie podejmować żadnych działań z urzędu, chociaż teoretycznie taki obowiązek istnieje.
Tak wydarzyło się w naszej gminie z inwestycją w Borzecine, gdy urzędnik (jeszce pracuje) gminy z upoważnienia obecnego Wójta poświadczył w dokumencie nieprawdę (nie wchodząc w szczegóły poświadczył, że jeden równa się cztery) i w efekcie za kościołem stoi blokowisko, na działce na której wg prawa mógł powstać dom o jednym mieszkaniu.
Administracja zamiast stać na straży prawa, sama dopuszcza się jego rażących naruszeń.
Przypuszczam, że cała dyskusja wokół działki po JW wynika właśnie z obawy przed możliwym "kuglowaniem" lokalnej administracji z tzw inwestorem.
Przepraszam za wykład, ale może i inni forumowicze poczytają sobie troszeczkę i z większą wiedzą będą patrzeć włodarzom na łapki oraz zaczną wymagać od radnych tego, co powinni wykonywać i do czego sie zoobowiązali przyjmujac mandat radnego.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aero
znawca
znawcaDołączył: 26 Sie 2017
Posty: 109
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 19:22, 26 Paź 2017    Temat postu:

Marcin7 napisał:
Warto byłoby udostępnić w tym temacie mieszkańcom plan terenu z zaznaczeniem, jaką powierzchnię miałaby zajmować klinika, może to zobrazowałoby wszystkim zainteresowanym tematem, na ile właściciel terenu jest otwarty w kwestii zagospodarowania zdecydowanie większej części terenu pod rekreację. Pamiętajmy, że cała batalia toczy się o klinikę, miejsce z którego również moglibyśmy korzystać w razie potrzeby. Jest to przyszłościowy pomysł i wierzę, że osoby, które tylko czytają forum, nie komentując, bo takich z pewnością jest wiele, również widzą możliwości rozwoju całej okolicy, jaką stwarza proponowana inwestycja.

Dobry wieczór,

Nie ma tajemnic, więc i nie ma problemu z planem.

[link widoczny dla zalogowanych]

Pozdrawiam –

Grzegorz Czwartosz
rzecznik prasowy projektu inwestycyjnego na działce po JW2471


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aero
znawca
znawcaDołączył: 26 Sie 2017
Posty: 109
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 22:38, 26 Paź 2017    Temat postu:

Ad „setki samochodów”

Zespół prof. Jarosława Deszczyńskiego do niczego nie potrzebowałby „setek samochodów”. Tu nie chodzi o żadne taśmowo przeprowadzane operacje na wielkiej liczbie rotujących pacjentów, przywożonych i odwożonych nieustannie, ale o najbardziej skomplikowane bardzo czasochłonne operacje w unikatowych przypadkach osobniczych. Taką operację można zrobić jedną, może dwie dziennie. Skąd więc te „setki samochodów”, jak na pogotowie ratunkowe?

Grzegorz Czwartosz
rzecznik prasowy projektu inwestycyjnego na działce po JW2471


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Aero dnia Pon 22:19, 13 Lis 2017, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zenek
Gość


PostWysłany: Pią 7:21, 27 Paź 2017    Temat postu:

Aero napisał:
Ad „setki samochodów”

To jest zespół prof. Drora Paleya. Zespół, który nawet niecały pracowałby na działce w gminie Stare Babice. A jeśli cały to może raz na kilka lat, gdyby były dzieci stanowiące jakieś wyjątkowo trudne przypadki.

Naprawdę widać po tych mężczyznach zapotrzebowanie na wyimaginowane „setki samochodów” dziennie na tej działce?

I podobny byłby (na zmianę z Amerykanami) zespół prof. Jarosława Deszczyńskiego. Albo i razem Polacy z Amerykanami. Tylko że tu nie chodzi o żadne taśmowo przeprowadzane operacje na wielkiej liczbie rotujących pacjentów, przywożonych i odwożonych nieustannie, ale o najbardziej skomplikowane bardzo czasochłonne operacje w unikatowych przypadkach osobniczych. Taką operację można zrobić jedną, może dwie dziennie. Skąd więc te „setki samochodów”, jak na pogotowie ratunkowe?

Grzegorz Czwartosz
rzecznik prasowy projektu inwestycyjnego na działce po JW2471

Piękny kot i piękny ogon. W jednym poście mamy "2 operacje dziennie - to nie pogotowie". W innym poście: "wie pan co to jest wydłużanie kości?, tego nie robi się w dwa, trzy dni, to trwa, całymi tygodniami". W następnym: "Pacjentami będą dzieci rodzin, których nie stać na kosztowne wyjazdy do Stanów, oni będą tu przyjeżdżać z całej Polski". Następny: "gmina Babice zyska przez prowadzenie pokoików na wynajem, hoteli, tu będą przyjeżdżać rodzice dzieci z całej Polski". Czy naprawdę robienie z nas idiotów to już ma pan we krwi? A czym codziennie będą dojeżdżać ci rodzice do swoich pociech z okolicznych hotelików i pensjonatów? "Ubodzy"? - to znaczy, że samochody, które przyjadą z ze Szczecinka czy Ustrzyk to będą trupowate diselki, bo to są samochody, którymi jeździ Polska B. 200 osób obsługi (3 zmiany) + 100 długoterminowych pacjentów to ile samochodów wjeżdżających codziennie do kompleksu? Wte i we wte? Na koncepcję spacerów piechotą z Babic i okolic polecam otrzeźwienie w postaci parkingu w niedzielę przed kościołem.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aero
znawca
znawcaDołączył: 26 Sie 2017
Posty: 109
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 10:23, 27 Paź 2017    Temat postu:

Dobre. Naprawdę wzruszające.

No to teraz popatrzmy, jak wygląda w gminie Stare Babice bezrozumny hejt, prymitywna agresja przeciwko właścicielowi działki po JW, kompletny zanik obiektywizmu i wyżyny hipokryzji. Czyli wszystkie te czynniki, które w lipcu br. wygenerowały oszukańczą petycję przeciwko zagospodarowaniu działki, petycję nabijającą w butelkę ponad tysiąc osób zaczadzonych kłamstwami na temat propozycji zagospodarowania działki.

Jeszcze nikt niczego nie wie dokładnie o ilości samochodów, jaka byłaby realna, aby dowieźć/odwieźć pacjentów i stronę medyczną oraz obsługową do OBM na działce, ale już jest tu na tym forum kreowany mit „setek samochodów”.

A skąd te „setki” dziennie? No to policzmy.

W 100 łóżkach leży 100 pacjentów. Nie ma cudów, aby do 100 proc. pacjentów codziennie ktoś dojeżdżał w odwiedziny. Jako stały bywalec szpitali w roli odwiedzającego widzę, że dziennie może to być najwyżej 15-20 proc. odwiedzających. Czyli mamy ok. 20 samochodów dziennie wjeżdżających na działkę.

Teraz pracownicy. Ma ich być ok. 200. Zakładamy, że (raczej słusznie) 100 proc. profesorów, lekarzy i rehabilitantów przyjedzie na działkę swoimi samochodami. Może to być ok. 50 osób.

Czyli mamy, jak dotąd, 20 + 50 = ok. 70 samochodów.

Liczymy dalej. Zostało nam ok. 150 pracowników.

Do stu łóżek potrzeba będzie ok. 20 pielęgniarek. Jedną zmianę pielęgniarek przywiezie/odwiezie jeden mikrobus. W skali doby będą to 3 kursy mikrobusu. Policzmy te kursy jako 3 wjazdy jakiegoś pojazdu na działkę.

Czyli mamy, jak dotąd, 20+50+3 = ok. 73 samochodów na dobę.

Liczymy dalej. Zostaje nam ok. 130 pracowników.

Są cztery budynki. Mają one swoją administracyjną kadrę menedżerską z zarobkami pozwalającymi na posiadanie samochodu. Kadra ta, na jeden budynek, nie będzie większa niż ok. 4 osoby. Mamy więc 4 x 4 = ok. 16 samochodów.

Czyli mamy, jak dotąd, 20+50+3+16 = ok. 89 samochodów na dobę.

Liczymy dalej. Zostaje nam ok. 114 pracowników.

Recepcjonistki. Zważywszy, jak wyglądają współczesne recepcje przychodni mogą to być 3 recepcjonistki na jeden budynek. Czyli 4 x 3 = 12. Załóżmy, że są to atrakcyjne dziewczyny z mężami/narzeczonymi już z samochodami, albo i z własnymi samochodami. Ale na pewno nie 100 proc. z nich. Może to być 8-10 takich dziewczyn.

Czyli mamy 20+50+3+16+10 = ok. 99 samochodów na dobę.

Liczymy dalej. Zostaje nam ok. 102 pracowników 3-zmianowych. Zostają pracownicy najniżej opłacani – hydraulicy, elektrycy, inni konserwatorzy budynków medycznych, kucharki, pomoce kuchenne, sprzątaczki, ochroniarze itp. W tej grupie będzie największa liczba pracowników z gminy Stare Babice. Czyli największa liczba osób zdolna dojść pieszo na działkę albo dojechać na nią rowerem. Ale załóżmy, że obrotni spece techniczni od utrzymania budynków dorobili się gdzieś wcześniej i mają swoje samochody. Ilu może być takich speców? Nie więcej niż 2-4 na budynek. Może to być kolejnych ok. 10-12 samochodów.

Czyli mamy 20+50+3+16+10+12 = 111 samochodów na dobę.

Liczymy dalej. Zostaje nam ok. 86 pracowników najniżej opłacanych. Byliby to na pewno w jakiejś niewielkiej części pracownicy z Warszawy, a w lwiej części ze Starych Babic. Tych pierwszych obsłużyłby mikrobus – jak w przypadku pielęgniarek.

Czyli do liczby 111 samochodów dodajemy mikrobus na ok. 20-30 osób = ok. 112 samochodów na dobę.

Załóżmy, że po resztę z ok. 56 najniżej opłacanych osób przyjechałby samochodem po zmroku współmałżonek. Ile takich przypadków mogłoby być wśród najniżej zarabiających? Najwyżej 10 proc., czyli ok. 6 samochodów.

Dodajemy 20+50+3+16+10+12+1+6 = ok. 118 samochodów na dobę.

Na pewno codziennie wjeżdżałaby śmieciarka, czyli mamy ok. 119 samochodów na dobę.

Na pewno raz na 1-2 dni wjeżdżałby samochód z butlami z gazami medycznymi.

Czyli 119 + 1 = ok. 120 samochodów na dobę.

A teraz traktat o Himalajach manipulanctwa, agresji i hipokryzji skierowanych przeciwko zespołowi inwestorskiemu działki po JW2471.

Czy przy ulicy Leskiego, gdzie leży omawiana działka, trwa obecnie ruch setek samochodów dziennie? Trwa. Czy są w gminie Stare Babice jakieś protesty przeciwko temu ruchowi? Nie ma. Czy to jest ruch związany z zespołem inwestorskim działki po JW? Nie jest. Ale to jest ruch bardzo dobry. Bardzo zły byłby tylko ruch na tej samej ulicy, ale zespołu inwestorskiego działki po JW. Czy ten obecny ruch setek samochodów dziennie trwa w tym samym miejscu, gdzie chodzą łosie z rezerwatu Łosiowe Błota? Tak, w tym samym miejscu. Ale ten ruch setek samochodów dziennie jest w porządku, natomiast ruch ok. 120 samochodów trochę dalej… aaa to już co innego. To już byłoby naruszenie ekologii i dobrostanu łosi oraz całej innej fauny i flory Parku Leśnego Bemowo.

Takie są Himalaje hipokryzji w gminie Stare Babice.

O co chodzi?

O fakty. Przy ul. Leskiego, na której końcu leży działka po JW2471 są trzy podmioty i wielki parking. Są tam dwie instytucje wojskowe i firma Aviomet. Leżą one 520 m na wschód od omawianej działki.

Każdy może sobie zobaczyć zdjęcie satelitarne tego miejsca, albo po prostu pójść tam w godzinach pracy tych trzech podmiotów.

Zdjęcie satelitarne zostało wykonane wcześnie rano, bo tak się to robi dla dobrego oświetlenia. Na zdjęciu widać 82 samochody na różnych parkingach. Na zdjęciu, na parkingu vis a vis firmy Aviomet, nie ma jeszcze kompletu samochodów, bo jest za wcześnie. Normalnie nie ma tam gdzie zaparkować, tak parkingi są zapełnione samochodami.

Do obu instytucji wojskowych praktycznie co chwilę wjeżdżają samochody. Różne, i osobowe, i cięższe wojskowe terenowe. Wystarczy na tej ulicy postać kwadrans, żeby zobaczyć, jaki jest ruch samochodowy. Ruch na terenie tego samego rezerwatu, w którym leży działka po JW. Jest to ruch na poziomie 400-500 wjazdów/wyjazdów na tę ulicę dziennie.

Dla takich panów, jak powyższy Zenek, ten ruch samochodów jest pachnący, mimo że jest po sąsiedzku z działką po JW – śmierdzący byłby tylko ruch ok. 120 samochodów na działkę 180 w Janowie leżącą przy tej samej ulicy Leskiego.

Grzegorz Czwartosz
rzecznik prasowy projektu inwestycyjnego na działce po JW2471


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aero
znawca
znawcaDołączył: 26 Sie 2017
Posty: 109
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 11:25, 27 Paź 2017    Temat postu:

Androny wypisywane o rzekomych „setkach” samochodów, jakie musiałyby kursować na omawianą działkę po jej zagospodarowaniu mają taką samą „wartość”, jak agresywne niedorzeczności wypisywane przez radnego Jerzego Piętochę w „Gońcu Babickim”.

Kłamstwa radnego Piętochy o tym, że (cytat z „Gońca Babickiego”) działka po JW leży rzekomo „w środku Parku Leśnego Bemowo”. „Informacja” w sam raz dla osób, które nigdy nie widziały tego terenu i w ogóle nigdy nie były w tym parku. Działka po JW leży przy ulicy płk. Kazimierza Leskiego i zaledwie 300 m od ulicy Sikorskiego. Gdzie tu jest rzekomy „środek” Parku Leśnego Bemowo?

Do „środka” jakich polskich rezerwatów przyrody dochodzą ulice?

Środek Parku Leśnego Bemowo nawet nie leży w gminie Stare Babice, bo w Dzielnicy Bemowo. Środkiem Parku Leśnego Bemowo jest sześciokątna polana, na której można zobaczyć wypasającego się konia. Polana leżąca 1300 m na północny wschód od działki po JW.

Taka jest „wartość” informacji przekazywanych o tej działce. „Wartość” taka sama, jak o wyimaginowanych „setkach samochodów”, jakie kursowałyby na tę działkę.

Joseph Goebbels byłby wysoce dumny widząc całą symfonię manipulacji informacyjnych i socjotechnicznych skierowanych przeciwko zagospodarowaniu omawianego terenu.

Grzegorz Czwartosz
rzecznik prasowy projektu inwestycyjnego na działce po JW2471


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aero
znawca
znawcaDołączył: 26 Sie 2017
Posty: 109
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 12:00, 27 Paź 2017    Temat postu:

Zenek napisał:
A czym codziennie będą dojeżdżać ci rodzice do swoich pociech z okolicznych hotelików i pensjonatów?

A gdzie jest napisane, że 100 proc. inwestycji jest dla dzieci? Nigdzie. Ośrodek pediatryczny stanowi tylko 1/4 OBM. Instytut Chorób Kości i Stawów musi być wyłącznie dla dzieci? Europejskie Centrum Narządów Ruchu musi być wyłącznie dla dzieci? Centrum Geriatrii jest dla dzieci?

Po co Pan pisze o czymś, o czym nie ma Pan pojęcia, bo nie czyta Pan, co się do Pana pisze? Czy nie lepiej zapytać zamiast wykazywać się agresją?

Być może niewiele osób, a może żadne nie będą musiały dojeżdżać w odwiedziny do dzieci. W pierwotnym planie były zaplanowane w budynkach pokoje gościnne dla rodziców dzieci. I nie jest wykluczone, że tak by było. Wszystko zależy od lekarzy, bo to oni głównie zaprojektowaliby sobie wnętrza swoich miejsc pracy.

Na obecnym etapie jeszcze nikt niczego nie może wiedzieć, gdzie byliby zakwaterowani rodzice, ale Pan już wie wszystko najlepiej. Być może korzystaliby z hoteli w Państwa gminie i Warszawie, a może nie? Pan już to wie? Bo nasza strona nie.

Grzegorz Czwartosz
rzecznik prasowy projektu inwestycyjnego na działce po JW2471


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 13:51, 28 Paź 2017    Temat postu:

Aero napisał:
Działka po JW leży przy ulicy płk. Kazimierza Leskiego i zaledwie 300 m od ulicy Sikorskiego.

Grzegorz Czwartosz
rzecznik prasowy projektu inwestycyjnego na działce po JW2471

Danek napisał:
Rzeczniku Szanowny, nie odkręcaj kota ogonem - gdzie kończy się ulica Kazimierza Leskiego? Lub zaczyna (żeby ubiec kolejne wykręty)?


"przy ulicy płk. Kazimierza Leskiego" - czyli?

pamiętaj, kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biro
debeściak
debeściakDołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 712
Przeczytał: 10 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lipków

PostWysłany: Pon 9:16, 30 Paź 2017    Temat postu:

21.10.2017:
Aero napisał:
Sektor pokoi do wynajęcia działałby w gminie całorocznie na stałym poziomie, a nie tylko sezonowo. I jeszcze by się rozwinął...
Rodzice małych dzieci na czas skomplikowanego zabiegu u swojego dziecka gdzieś przecież muszą spać i jeść,


27.10.2017:
Aero napisał:
Być może niewiele osób, a może żadne nie będą musiały dojeżdżać w odwiedziny do dzieci...
...Na obecnym etapie jeszcze nikt niczego nie może wiedzieć, gdzie byliby zakwaterowani rodzice, ale Pan już wie wszystko najlepiej. Być może korzystaliby z hoteli w Państwa gminie i Warszawie, a może nie? Pan już to wie? Bo nasza strona nie.


Aero napisał:
Takie są Himalaje hipokryzji...


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez biro dnia Pon 9:18, 30 Paź 2017, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drużyna-JW2471
Gość


PostWysłany: Pon 10:17, 30 Paź 2017    Temat postu:

biro napisał:
21.10.2017:
Aero napisał:
Sektor pokoi do wynajęcia działałby w gminie całorocznie na stałym poziomie, a nie tylko sezonowo. I jeszcze by się rozwinął...
Rodzice małych dzieci na czas skomplikowanego zabiegu u swojego dziecka gdzieś przecież muszą spać i jeść,

27.10.2017:
Aero napisał:
Być może niewiele osób, a może żadne nie będą musiały dojeżdżać w odwiedziny do dzieci...
...Na obecnym etapie jeszcze nikt niczego nie może wiedzieć, gdzie byliby zakwaterowani rodzice, ale Pan już wie wszystko najlepiej. Być może korzystaliby z hoteli w Państwa gminie i Warszawie, a może nie? Pan już to wie? Bo nasza strona nie.

Aero napisał:
Takie są Himalaje hipokryzji...

Bzdura panie biro - jak kulą w płot. Nasz pan rzecznik to już wielokrotnie podreślał:

Aero napisał:
Zacytowany fragment wprawdzie dotyczył jednej z propozycji zagospodarowania działki w Starych Babicach, ale bardzo szybko się zdezaktualizował. Było to aż 14 miesięcy temu, a 14 miesięcy to jest kilka epok w procesach decyzyjnych inwestorów.

21.10 a 27.10 to są inne epoki inwestorskie
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aero
znawca
znawcaDołączył: 26 Sie 2017
Posty: 109
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 14:43, 31 Paź 2017    Temat postu:

Jako ktoś, kto długo był słuchaczem wykładów z psychologii na UW z olbrzymim zainteresowaniem obserwuję jad, jaki tutaj tryska wobec omawianej sprawy. Bycie na tym forum i w tym wątku to spora przygoda. Na bazie tego wątku już niejeden magistrant psychologii lub socjologii napisałby swoją pracę.

Jad tryskający wobec propozycji zagospodarowania działki jest de facto agresją skierowaną przeciwko trzem podmiotom, takim jak:

• Fundacja „Kochaj Życie” [link widoczny dla zalogowanych]
• Polskie Towarzystwo Hipoterapeutyczne [link widoczny dla zalogowanych]
• Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Hipoterapia” [link widoczny dla zalogowanych]

To one są inwestorem podstawowym, najważniejszym. Jest pytanie, co te trzy podmioty zrobiły złego w Polsce, a szczególnie co złego chcą zrobić gminie Stare Babice? Podmioty tworzą najwspanialsi ludzie, idealiści, których jedynym celem życiowym jest pomaganie innym ludziom, a głównie dzieciom.

No więc co złego? Pytanie bez odpowiedzi od tygodni…

Tępa, prymitywna agresja skierowana przeciwko tak szlachetnym instytucjom pokazuje wyłącznie stan umysłowości strony atakującej.

Trójki inwestorów głównych zaledwie dopełnia tylko strona właścicielska działki 180 w Janowie. Wnosi ona:

• ziemię
• know-how
• organizację dotacji unijnych
• organizację dotacji z Programu „Innowacyjna Gospodarka”
• ewentualnie jakąś część kapitału, ale to jest ciągle kwestia do uzgodnień, więc to jeszcze nic pewnego

Nieustające pytanie bez odpowiedzi na tym forum, poza agresją jedynie – gdzie w tym jest zło dla gminy Stare Babice, a może w ogóle zło antyspołeczne?

Grzegorz Czwartosz
rzecznik prasowy projektu inwestycyjnego na działce po JW2471


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Igor już poza drużyną
Gość


PostWysłany: Śro 11:29, 01 Lis 2017    Temat postu:

Drużyna-JW2471 napisał:

Aero napisał:
Zacytowany fragment wprawdzie dotyczył jednej z propozycji zagospodarowania działki w Starych Babicach, ale bardzo szybko się zdezaktualizował. Było to aż 14 miesięcy temu, a 14 miesięcy to jest kilka epok w procesach decyzyjnych inwestorów.

21.10 a 27.10 to są inne epoki inwestorskie

A jakie mamy gwarancje, że za dwa miesiące, w nowej epoce inwestorskiej, nie będzie to siedem jedenastopiętrowych szeregowców, reklamujących się w prasie branżowej jako jedyne w Polsce z widokiem na dwie strony na rezerwaty przyrody nie tknięte ręką ludzką?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aero
znawca
znawcaDołączył: 26 Sie 2017
Posty: 109
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 14:30, 01 Lis 2017    Temat postu:

Ma Pan gwarancje najsilniejsze z możliwych, bo byłyby to gwarancje urzędowe, formalno-prawne. Byłyby nimi MPZP oraz „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania gminy Stare Babice”. To, co byłoby tam wpisane to musiałoby powstać. Trudno przypuszczać, aby ktoś w tych dokumentach zaakceptował apartamentowce, biurowce itp. To jest dokładnie tak, jak powiedział podczas tegorocznej XXXIV sesji Rady Gminy wójt Starych Babic, że takie obiekty medyczne na świecie stawia się właśnie na takich zdegradowanych terenach, jak omawiana tutaj działka. I takie tereny zazwyczaj są przy pełnowartościowych terenach zielonych i nic w tym złego, że właśnie w takich miejscach powstają małe kameralne ośrodki medyczne nie wychodzące ponad linię drzew. Wójt dobrze to wszystkim wytłumaczył.

Proszę zwrócić uwagę na jedną rzecz. Od samego początku, bez względu na to, jak ten projekt ewoluował, zawsze dominowała w nim medycyna, a nie deweloperka. Nawet jeśli kiedyś były tam planowane obiekty mieszkalne, a przecież były, nikt tego nie ukrywa, to miały one pełnić tylko swego rodzaju rolę służebną wobec Ośrodka Badawczo-Medycznego profesora Deszczyńskiego. Miały być głównie „przechowalnią” dla rodzin pacjentów pooperacyjnych i rehabilitowanych.

W całym tym projekcie nie ma ani jednego podmiotu branży deweloperskiej, mimo kłamstw rozpowszechnianych w Państwa gminie, jakoby była w to zaangażowana konkretna firma deweloperska, której nazwa nawet czasami pada.

Gdyby miał Pan w Starych Babicach profesjonalne, uczciwe, etyczne media (ale nie ma Pan i z tego, co widzę, nie będzie Pan miał) wówczas miałby Pan w tych mediach szczegółową relację ze spotkania władz Państwa gminy z prof. Jarosławem Deszczyńskim, który precyzyjnie omówił w gminie cały ten projekt. A prof. Deszczyński deweloperem nie jest, tylko lekarzem. Gdyby miał Pan w gminie uczciwych, etycznych radnych, a ma ich Pan tylko w jakiejś części to też dokładnie wiedziałby Pan, o co w tym projekcie chodzi i że to nie jest projekt deweloperski.

Czy zna Pan deweloperów rozdających swoją ziemię? Ja nie. A w tym projekcie ziemię dostaje, a nie kupuje ją sobie, łącznie sześć podmiotów, z czego aż cztery to polskie NGO (niekomercyjne przecież z definicji), a dwa pozostałe to współpracujące z nimi medyczne podmioty amerykańskie, wprawdzie komercyjne, ale komercyjne tylko u siebie w USA, bo takie jest amerykańskie prawo. Po coś w końcu prof. Deszczyński wystawia swoje personalia do wszelkich jego starań, aby ten projekt był dla Polaków na NFZ, a nie dla światowych bogaczy.

Z deweloperką i „szeregowcami”, o jakich Pan pisze, nie ma to nic wspólnego. Szkoda, że z babickich mediów nie ma Pan szansy niczego dowiedzieć się o tym. Nie jako deweloper rozmawiał z władzami Państwa gminy prof. Jarosław Deszczyński i to już dawno temu, a nie teraz.

Grzegorz Czwartosz
rzecznik prasowy projektu inwestycyjnego na działce po JW2471


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Aero dnia Pon 22:20, 13 Lis 2017, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna -> BABICKIE TEMATY Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Następny
Strona 19 z 20

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin