Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.:
STARE BABICE
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Inwestycje w Gminie Babice!!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 17, 18, 19  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna -> TEMATY ARCHIWALNE 2011
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucyfer
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 6671
Przeczytał: 13 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: gmina Babice - Prawie jak Polska :)

PostWysłany: Sob 15:45, 26 Lip 2008    Temat postu:

krecik łau napisał:
W tej sytuacji należałoby rozpocząć rozważania od zastanowienia się, dlaczego elektrownie atomowe były budowane do tej pory.

Tu odpowiedź jest prosta - podstawowym powodem ich budowy była (mam nadzieję, że czas przeszły jest tu uzasadniony) sposobność produkcji plutonu jako ładunku bomb atomowych.


Nie do końca całkiem prawda. Do pozyskiwania plutonu stosowano głównie jeden typ reaktorów - RBMK - powszechnie uznawany za najniebezpieczniejszy, ale jednak każde supermocarstwo przynajmniej jeden miało. I taki był ten w Czernobylu.


Cytat:
Tak więc pierwsze atomówki były dziećmi zimnej wojny, tak w każdym razie było w przypadku mocarstw nuklearnych.


Reaktorów jądrowych jest jeszcze sporo typów i niektóre w ogóle się nie nadają do produkcji plutonu dla wojska.


Cytat:
Druga grupa państw powodowana była pragnieniem uzyskania samowystarczalności energetycznej jako składowej bezpieczeństwa - nie tylko energetycznego, ale również politycznego. Do państw tych należą m.in. Japonia, Tajwan, Finlandia, a w obecnej sytuacji również Litwa (Ignalina II).


Pan profesor raczy zapominać także o konieczności produkcji izotopów dla celów pokojowych, choćby medycyny nuklearnej. Jak ich się nie ma w kraju, to trzeba za ciężkie pieniądze importować, a do tego rozpad jest bardzo szybki (dni), więc nie można importować na zapas i składować.

Cytat:
W tej sytuacji brak czysto biznesowych inwestycji niezwykle utrudnia prowadzenie obiektywnej analizy ekonomicznej elektrowni jądrowych.


Elektrownie jądrowe są w wielu krajach, np. Francji, UK czy Niemczech eksploatowane od tak dawna, że spokojnie można takie analizy przeprowadzić i tam są robione.

Cytat:
Podkreślić trzeba, że uczeni z Chicago nie są przeciwnikami energetyki jądrowej - wręcz przeciwnie, namawiają amerykański rząd, aby przeznaczył pieniądze amerykańskiego podatnika na wspieranie (subsydiowanie) energetyki nuklearnej.


A czymże innym jest pakiet klimatyczny UE, w którym wszyscy będziemy sponsorowali brudną energetykę węglową, w cenach energii płacąc za świadectwa emisji CO2?

Cytat:
Przeważająca większość Polaków nie chce przekształcenia naszego kraju w mocarstwo jądrowe. Również problem bezpieczeństwa energetycznego i politycznej suwerenności nie zmusza nas do pójścia śladami Japonii.


Elektrownie atomowe nie muszą z nas robić mocarstwa atomowego. Tak samo, jak reaktory w Świerku nie robią.

Cytat:
Pozostaje jednak kwestia uprawnień do emisji CO2 i dramatyczne konsekwencje ekstremalnie wysokiego nawęglenia polskiej gospodarki i polskiej energetyki. Według danych Eurostatu mamy 92,5 proc. udziału węgla w bilansie polskiej elektroenergetyki - daje to drugie miejsce w Europie po Estonii - i równie ekstremalną emisyjność tego sektora,


I tu masz wyjaśnienie sytuacji - każdy broni swojego rynku, a lobby węglowe w Polsce jest bardzo silne.

Cytat:
W tak dramatycznej sytuacji wydaje się, że jedynym wyjściem może być bezemisyjna energetyka jądrowa. Wyjściem zaiste zbawiennym. Niestety - jest to kolejny miraż. Albowiem elektrownia jądrowa w Polsce nie zostanie uruchomiona wcześniej niż w roku 2020, a kryzys energetyczny da się zauważyć już w 2010 (deficyt mocy), a w pełni się rozwinie w 2013 (deficyt uprawnień do emisji). W takich ramach czasowych elektrowni jądrowej nie zbuduje ani nawet nie obieca największy jej zwolennik - jeśli zechce być prawdomówny.


Nie jest jedynym z wyjść, a jednym z wyjść. A dlaczego węglowcy się tak na to burzą? Bo stracą udział w rynku z owych 92% i zaczną mieć mniejszą siłę przebicia.

Cytat:
Co więc robić w tej sytuacji i czy są realne opcje dla Polski? Na szczęście są. Pierwsza to poprawianie efektywności energetycznej, to zacząć można prawie od zaraz. Ustawa jest prawie gotowa. To się opłaca, tzn. inwestycje zwracają się z oszczędności. Oszczędzić możemy co najmniej 20-25 proc. energii.


Prawda. Tylko ustawa ma dotyczyć przemysłu, a ten w Europie (i w Polsce) zużywa mniej energii, niż gospodarstwa domowe. A to one są w głównej mierze odpowiedzialne za wzrost jej zużycia. Między innymi przez coraz więcej stawianych klimatyzacji (co wynika z "nowoczesnych" technologii budowlanych, pozbawionych grubych murów, które w ciepłe dni dają chłód), a także powszechnego kupowania wielkoformatowych telewizorów, które wprawdzie na cal żrą znacznie mniej energii niż CRT, ale o ile CRT się kończyły na niecałych 40 calach, to te płaskie w zasadzie się od nich zaczynają. I jako sztuka telewizor żre coraz więcej prądu. W UK prognozują, że przez same duże TV zużycie energii elektrycznej wzrośnie dwukrotnie do 2020 roku. Dołóż do tego coraz większą masę elektroniki powszechnego użytku - rutery, aparaty fotograficzne, komórki i inne gadżety, często stale wiszące na sieci.

Cytat:
Pozostaje odpowiedzieć na pytanie, co zrobić z deficytem lat 2010-16. Widać tu dwa rozwiązania - pierwsze to wspieranie się importem, do czego potrzebna będzie budowa nowych linii transgranicznych we wszystkich możliwych kierunkach. Po 2020 r. będą znowu wykorzystane do eksportu. Drugim wyjściem jest budowa rozproszonej mikroenergetyki gazowej.


Pozostaje też zapytać, dlaczego przez ostatnie kilkanaście lat zaniedbywano rozbudowę polskiej energetyki? Początkowo wydawało się, że po padnięciu przemysłu ciężkiego mamy jej za dużo. Ale z chwilą nadejścia pecetów, sieci komórkowych i internetu, zmienił się charakter popytu, ale on sam zaczął wzrastać. Gdy z 10 lat temu mówiłem polskim energetykom, że pobór szczytowy energii przesunie się z tradycyjnego w zimie na lato, pukali się w głowy. Teraz pukają we wskaźniki poboru w każdy upalny dzień, by zobaczyć, ile jeszcze mają rezerwy. Bo właśnie coraz powszechniejsze klimy żrą latem więcej, niż zimą piecyki elektryczne, którymi ludzie coraz sporadyczniej dogrzewają mieszkania.

Cytat:
(...)* prof. Krzysztof Żmijewski jest wykładowcą na Wydziale Energetyki Politechniki Warszawskiej, w latach 1998-2001 był prezesem Polskich Sieci Energetycznych

Źródło: Gazeta Wyborcza


Wiesz, z energetyką jestem związany od dzieciństwa i to wcale nie jest tak prosta sprawa, jak sugerowałby jeden artykuł w gazecie. Przede wszystkim we współczesnym świecie, gdzie biznesy się liczy na kwartały, jej cykle gospodarcze liczy się w dekadach i tak trzeba patrzeć na rentowność przedsięwzięć. Jeżeli będzie się patrzyło "giełdowo", czyli krótkofalowo, to będzie "przepijemy naszej babci domek mały, domek biały". Co zresztą częściowo zrobiono i mówi się, że w latach 2012-16 (zależnie od prognostyka ten okres się przesuwa o kilka lat wcześniej) w Polsce zacznie brakować prądu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Nie 19:41, 27 Lip 2008    Temat postu:

reasumując:

1) w Polsce nie ma firmy która może wybudować elektrownie atomową. druga sprawa, że nas nie stać.
dlatego moim zdaniem, lepiej inwestować w źródła odnawialne. są firmy które robia już kasę na biomasie i innych interesujących specyfikach, wykorzystują też pelety, wierzba... choć chodowli nie polecam...

2) występują u nas złoza kopalin dotąd nie wykorzystywane. jaki powód? bliskie kontakty z mateczkoj rasjią?

3) no ale uprawnienia do emisji co2 miały ogranizyć zużycie węgla. a w rzeczywistości stworzyły rynek do handlu. o ile dobrze kojarzę to na początku my też sprzedwailiśmy swoje upranwienia innym krajom?

4) artykuł w gazecie był po to żeby, przyzwyczaić ludzi do potrzeby wydatków z budżetu na budowę reaktora.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KiziaMizia
debeściak
debeściak



Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 774
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lipków

PostWysłany: Nie 21:01, 27 Lip 2008    Temat postu:

Panowie, chyba gdzieś zgubiłam watek dyskusji... czy to nadal jest temat URZĄD GMINY I WÓJT GMINY/Inwestycje w Gminie Babice!!!! ?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon 11:51, 28 Lip 2008    Temat postu:

KiziaMizia napisał:
Panowie, chyba gdzieś zgubiłam watek dyskusji... czy to nadal jest temat URZĄD GMINY I WÓJT GMINY/Inwestycje w Gminie Babice!!!! ?


oczywiście że tak. my tylko zastanawiamy się czy elektrownia atomowa
zlokalizowana w Polsce
a dokładnie
w Starych Babicach
na babickim forum internetowym
w temacie URZĄD GMINY I WÓJT GMINY
na wątku Inwestycje w Gminie Babice!!!!
ma rację bytu?

bo twój wpis sugeruje, że niema sensu. a takie jest tez moje zdanie.
pzdr Wink

choć myślę że woda ktora tu się leje
nie jeden reaktor schłodzić by mogła...
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucyfer
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 6671
Przeczytał: 13 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: gmina Babice - Prawie jak Polska :)

PostWysłany: Pon 11:51, 28 Lip 2008    Temat postu:

KiziaMizia napisał:
Panowie, chyba gdzieś zgubiłam watek dyskusji... czy to nadal jest temat URZĄD GMINY I WÓJT GMINY/Inwestycje w Gminie Babice!!!! ?


Faktycznie, Krecik zmienił temat artykułem o energetyce. A co do tej, to generalnie nie jest źle, poza tym, że dziś już były dwa krótkie wyłączenia, podejrzewam, że ludzie włączyli klimy na maksa i sieć nie wytrzymuje.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon 12:01, 28 Lip 2008    Temat postu:

KiziaMizia napisał:
Panowie, chyba gdzieś zgubiłam watek dyskusji... czy to nadal jest temat URZĄD GMINY I WÓJT GMINY/Inwestycje w Gminie Babice!!!! ?


sorki, ale czytanie fkółko o przystankach na warszawskiej
jest męczące.

wczoraj znowu widziałem seniorki seidzące na ziemi,
i dawały radę!!!

więc jesli nikomu to nie przeszkada
czemu mamy ciagle o tym słyszeć?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KiziaMizia
debeściak
debeściak



Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 774
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lipków

PostWysłany: Pon 15:12, 28 Lip 2008    Temat postu:

krecik łau napisał:
KiziaMizia napisał:
Panowie, chyba gdzieś zgubiłam watek dyskusji... czy to nadal jest temat URZĄD GMINY I WÓJT GMINY/Inwestycje w Gminie Babice!!!! ?


sorki, ale czytanie fkółko o przystankach na warszawskiej
jest męczące.



Owszem, ale wchodząc na stronę główną chciałabym wiedzieć że w temacie inwestycji w gminie pojawiło się coś na temat tychże inwestycji, w pytaniach do wójta jest pytanie skierowane do wójta albo jego odpowiedź na zadane wczesniej pytania itp.

Dyskusja "energetyczna" może być bardziej fascynujaca niż klepanie w kółko o dziurach w drodze, kanalizacji czy ściezkach rowerowych, ale mozna ją prowadzić w innym wątku/temacie nieprawdaż?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon 10:22, 04 Sie 2008    Temat postu:

many napisał:
Lucyfer napisał:
many napisał:
jak dobrze rozumiem...
jeżeli nie znajdzie się ta kasa, to ta z unii pójdzie gdzie indziej, albo wróci do budżetu?

chyba, że przejdzie do nast okresu programowania?


Unia nie "daje" pieniędzy na zasadzie "weźcie sobie i jakoś wykorzystajcie". Potencjalny beneficjent musi przedstawić konkretne projekty i do tego nasi urzędnicy ministerialni pokomplikowali papierkologię - to na co Słowacy składają 7 stron i starcza, u nas musi zajmować pod 70 i często urzędnicy - nie Unia - krzyczą, że za mało.

Co do przechodzenia środków - przez jakiś czas zapewne przejdą w jakiejś części, ale trzeba pamiętać o tym, że okres "beneficjenctwa netto" nie jest wieczny i w pewnym momencie staniemy się płatnikiem netto. Ten pierwszy polega na tym, że dostajemy z kasy UE znacznie więcej, niż tam wpłacamy. Ten drugi niech najlepiej zobrazuje przykład UK - z każdych 4 funtów wpłacanych do kasy UE z trudem wydostają 1 funta, na ogół musząc jeszcze wydać kolejnego 1 funta by uzasadnić, że ten pierwszy funt jest naprawdę potrzebny.

Co do udziału własnego - to muszą być pieniądze, które nie pochodzą wprost z pomocy UE. Czyli mogą być wprost z budżetu lokalnej gminy, ale mogą być też pozyskane z innych źródeł, ale w szczegółach nie siedzę, są od tego wyspecjalizowane firmy. Ale właśnie na tej zasadzie przewiduje się, że WiMax i monitoring - jeżeli pewni urzędnicy wyższych szczebli nie przestaną przeszkadzać - będzie gminy kosztował naprawdę grosze w stosunku do wartości projektu.



mazowieckie już przekroczyło 80% pkb na mieszkańca dla UE.
ale na lata 2007 - 2015, zmienił się sposób liczenia i dopiero po przekorczeniu 90% odpadnie fundusz rr. Confused

sądząc że rozbiezności w Polsce są od ok 50% do tych 80% średniej unijnej pkb - w zaleności od województwa, przekrocznie 90% może nastąpić dopiero w kolejnym okresie czyli od 2015r. - aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa wtedy to dzielenie kasy na projekty ma być już nie w urzędzie marszałkowskim, ale na szczeblu powiatu... Cool

dlatego miast się niezdrowo emocjonować projektem którego założeń i plusów nie mogę uchwycić.... Surprised

może lepiej jak nasza-gmina zajmie się wdrożeniem
Arrow systemu podpisu elektronicznego?
w porozumieniu z gminami na szczeblu powiatu powiedzmy... Wink

albo cechami rzemieślniczymi, które nam polscy komuniści rozbili. Shocked
resjestrując swoją firmę, każdy powinien z automatu wpadac do cechu i taka organizacja ma możliwosci pozyskiwania środków na swój rozwój, promocję i współpracę. jak w fetorlandzie...

obecnie także ochrona dziedzictwa kulturalnego przewiduje pozyskiwanie środków na renowację obiektów sakralnych:) Idea

nie wspominajac o tem że beneficjenci w ramach Dobrego rządzenia będa mogli wysyłac na 100% refinansowane studia... Wink


Rz": pięć województw może stracić unijne dotacje
ms, PAP2008-08-04, ostatnia aktualizacja 2008-08-04 07:59

Pięć polskich województw może za kilka lat stracić większość unijnych dotacji z powodu zamożności swoich mieszkańców - donosi "Rzeczpospolita". Chodzi o Mazowsze, Dolny Śląsk, Wielkopolskę, Śląsk i Pomorze.


Gazeta powołuje się na najnowsze prognozy Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, które wskazują, że w 2015 r. poziom zamożności tych pięciu województw przekroczy 75 proc. unijnej średniej. A wtedy wypada się z listy potrzebujących wsparcia regionów.


"Groźba wykluczenia po 2013 r. z największej części funduszu UE kilku województw jest realna" - ocenia na łamach "Rz" były wiceminister rozwoju regionalnego Jerzy Kwieciński.

Wiecmarszałek woj. wielkopolskiego Leszak Wojtasiak mówi, że zdaje sobie sprawę, iż część pomocy jego region może utracić. Dodaje, że to duże wyzwanie, ale i także powód do dumy, bo społeczeństwo szybko się bogaci.


Źródło: "Rz"




skoro rzepa zajmwoała sie warsawską i srabagiem,
domyślałem sie, że się trochę opuszcza...

ale to to już przesada...

no cóż babickie forum jest szybsze od rzepy o 2 miechy. ładne rzeczy...
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucyfer
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 6671
Przeczytał: 13 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: gmina Babice - Prawie jak Polska :)

PostWysłany: Pon 13:37, 04 Sie 2008    Temat postu:

krecik łau napisał:

no cóż babickie forum jest szybsze od rzepy o 2 miechy. ładne rzeczy...


Tylko wciąż aktualne jest pytanie - granicą utraty jest 75, czy 90 procent dochodu?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon 15:02, 04 Sie 2008    Temat postu:

majster jeden twierdzi ze 90 w obecnym okresie programowania..

ale skoro poza kap ludzkim nie wypłacili jeszcze ani złotówki to może sami nie wiedzą?

a moze warto samemu sprawdzić?
Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z poniższych linków dot. funduszy strukturalnych.

Strona MJWPU
[link widoczny dla zalogowanych]

Aktualne nabory MJWPU
[link widoczny dla zalogowanych]

Szkolenia MJWPU
[link widoczny dla zalogowanych]

Program Operacyjny Kapitał Ludzki
[link widoczny dla zalogowanych]

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego
[link widoczny dla zalogowanych]

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
[link widoczny dla zalogowanych]

Strona Wojewódzkiego Urzędu Pracy
[link widoczny dla zalogowanych]

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
[link widoczny dla zalogowanych]

Serwis informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Wto 10:09, 05 Sie 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon 15:07, 04 Sie 2008    Temat postu:

Lucyfer napisał:
krecik łau napisał:

no cóż babickie forum jest szybsze od rzepy o 2 miechy. ładne rzeczy...


Tylko wciąż aktualne jest pytanie - granicą utraty jest 75, czy 90 procent dochodu?



czy rozbieżnośc rzędu 15% należy tłumaczyć

a) zmianą siły nabywczej złotówki?
b) kiepskim streszczeniem artykułu?
c) nieznajmością materii przez dziennikarza?
d) nie wiem.

Odp. wybieram odpowiedź d.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Czw 13:40, 07 Sie 2008    Temat postu:

GP": mocny złoty to mniejsze wsparcie z UE
las, PAP2008-08-07, ostatnia aktualizacja 2008-08-07 07:29

Umacniający się złoty powoduje, że Polska dostaje mniej pieniędzy z Unii Europejskiej - informuje "Gazeta Prawna". W tym roku straciliśmy 40 miliardów złotych wsparcia.


Według gazety, za taką kwotę można by wybudować tysiąc kilometrów autostrad albo 30 stadionów lub kupić 400 pociągów.



Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska mówi na łamach dziennika, że coraz mocniejszy złotych wobec euro spowoduje, że Polska zrealizuje za fundusze unijne mniej projektów. Tymczasem koszty inwestycji wzrosną nawet o 20-30 proc.

Na różnicach kursowych mogą stracić także samorządy, które dotacje z UE wykorzystują na lokalne inwestycje. By korzystać z tych pieniędzy muszą mieć kapitał własny. Mocny złoty powoduje, że nie stanowi on 20-30 proc. inwestycji, ale już nawet 50 proc.

Na umacnianiu się złotego sama tylko Warszawa straciła ok. 1 mld zł z dotacji na najważniejsze inwestycje.

Zobacz co piszą polskie media


Źródło: "GP"
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucyfer
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 6671
Przeczytał: 13 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: gmina Babice - Prawie jak Polska :)

PostWysłany: Czw 22:22, 07 Sie 2008    Temat postu:

krecik łau napisał:
GP": mocny złoty to mniejsze wsparcie z UE


Ano. Ale z drugiej strony spójrz na to tak - jeżeli firma zagraniczna zarobiła za jakąś pracę w Polsce 10 milionów złotych po kursie 4 zł, to w Euro (w których rozlicza swoją działalność) zarobiła 2,5 miliona Euro. Ale jeżeli Euro jest po 3 zł i je teraz odkupi, to zarobiła 3.33 miliona. Czyli komuś ta sytuacja się opłaca.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Wto 9:17, 19 Sie 2008    Temat postu:

Patrioty będą zlokalizowane blisko Warszawy
asz, PAP2008-08-19, ostatnia aktualizacja 2008-08-19 07:18
PRZEGLĄD PRASY. Bateria Patriotów prawdopodobnie zostanie umieszczona w jednym z garnizonów na północny wschód od Warszawy - informuje "Dziennik".


- Jest wiele miejsc o znaczeniu strategicznym w Polsce, które wymagają obrony. Jednak najpoważniej rozważaną lokalizacją dla Patriotów są okolice Warszawy jako najważniejszego ośrodka decyzyjnego w kraju - mówi na łamach gazety wiceszef MON Stanisław Komorowski.

Taka lokalizacja ma poważne znaczenie strategiczne. - To jest optymalna lokalizacja dla Patriotów - mówi o Warszawie gen. Stanisław Koziej, do niedawna doradca ministra obrony narodowej. - Co prawda pełna ochrona stolicy wymagałaby umieszczenia aż trzech baterii, ale jeśli jedna zostanie zlokalizowana na linii najbardziej prawdopodobnego ataku ze strony północnej i wschodniej, może skutecznie ochronić stolicę - uważa.



Gazeta przypomina, że Amerykanie początkowo chcieli, aby bateria chroniła bazę tarczy antyrakietowej w Redzikowie, ale polski rząd wykluczył taką możliwość.

Umieszczenie w Polsce baterii Patriotów było najważniejszym warunkiem zgody Donalda Tuska na budowę w Redzikowie koło Słupska bazy tarczy antyrakietowej. Dzięki temu, jak wielokrotnie podkreślał premier, gwarancje bezpieczeństwa NATO będą miały charakter nie tylko polityczny, ale także realny.

W środę sekretarz stanu USA Condoleezza Rice i Radosław Sikorski, szef polskiej dyplomacji, podpiszą porozumienie w tej sprawie.


czyżby mariew?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Wto 9:18, 19 Sie 2008    Temat postu:

Lucyfer napisał:
krecik łau napisał:
GP": mocny złoty to mniejsze wsparcie z UE


Ano. Ale z drugiej strony spójrz na to tak - jeżeli firma zagraniczna zarobiła za jakąś pracę w Polsce 10 milionów złotych po kursie 4 zł, to w Euro (w których rozlicza swoją działalność) zarobiła 2,5 miliona Euro. Ale jeżeli Euro jest po 3 zł i je teraz odkupi, to zarobiła 3.33 miliona. Czyli komuś ta sytuacja się opłaca.


pod warunkiem że sie zabepzieczyła kupując walutę wcześniej.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna -> TEMATY ARCHIWALNE 2011 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 17, 18, 19  Następny
Strona 10 z 19

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin