Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.:
STARE BABICE
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PYTANIA DO WÓJTA GMINY - KRZYSZTOFA TURKA
Idź do strony 1, 2, 3 ... 60, 61, 62  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna -> TEMATY ARCHIWALNE 2009
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Starosta
Gość






PostWysłany: Wto 14:42, 05 Gru 2006    Temat postu: PYTANIA DO WÓJTA GMINY - KRZYSZTOFA TURKA

Cieszę się, że Pan wójt zaproponował, żeby pisać do niego na tej stronie internetowej pytania.
1. Czy w naszej gminie powstanie basen i co się stanie z terenem zakupionym przez szkołę?
2. Dlaczego jeżeli inwestor nie wywiązał się z umowy z gminą nie odzyskał Pan tej wspaniałej działki?
3. Co się stało z bonifikatą i ile ona wynosiła?
4. Czy rada gminy nie musiała w tej sprawie podjąć żadnej uchwały? Dlaczego całe rozwiązanie tej dziwnej sprawy wziął Pan na siebie?
5. Czy miał Pan w tej sprawie jakiś prywatny interes ?


Proszę o konkretne odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andy
Gość






PostWysłany: Wto 20:48, 05 Gru 2006    Temat postu:

Pytanie do Pana Wójta. Ile ma pan czasu na odpowiedź na pismo skierowane do Pana?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof Turek
znawca
znawca



Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 197
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 22:25, 05 Gru 2006    Temat postu:

Cytat:
andy napisał:
Pytanie do Pana Wójta. Ile ma pan czasu na odpowiedź na pismo skierowane do Pana?

Ogólnie z czasem jest bardzo krucho. Ale to nie jest próba wywinięcia się od odpowiedzi. Generalnie w sprawach administracyjnych praktycznie nie ja sam zajmuję się odpowiadaniem. Po prostu każda sprawa jest kierowana ( osobiście lub moja zastępczyni tylko dekretujemy wszystkie pisma) do odpowiedniej komórki merytorycznej i kierownik tej komórki wyznacza osobę odpowiedzialną za załatwienie danej sprawy. Jeżeli sprawa jest rutynowa – tzn. nie wymagająca konsultacji czy podjęcia decyzji przekraczającej kompetencje pracownika - to pracownik załatwia sprawę wraz ze stosowną odpowiedzią. Następnie trafia to do mnie lub zastępcy do podpisu. Czasami wnosimy pewne korekty i wtedy sprawa wraca itd. aż do skutku. Jest pewna pula spraw do mojej wyłączności. Na nie, sam udzielam odpowiedzi, ale w godzinach pracy jest to praktycznie niewykonalne. Więc zabieram je do domu i wieczorami piszę. Staram się nie przekraczać kodeksowego tzn. 30-to dniowego terminu. Naturalnie jeśli jest to tylko prosta odpowiedź, to jest to znacznie krócej, ale zawsze parę dni upłynie. Trzeba też wiedzieć, że sam obieg dokumentu, zgodnie z instrukcją kancelaryjną, to minimum dwa dni, itd. itp. W skrócie, od kuchni, tak to wygląda. Mam nadzieję, że ten krótki opis wystarczy, jeśli nie, to trudno, ale chyba nie ma co zanudzać zbyt długimi spotami.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babice.waw.pl
Ojciec Założyciel



Dołączył: 19 Sty 2006
Posty: 921
Przeczytał: 7 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Stare Babice

PostWysłany: Wto 22:32, 05 Gru 2006    Temat postu:

Chciałbym przypomnieć, że jest to temat "Pytania do .....", a nie "Pytania i komentarze do ....".
Proszę zadawać pytania i czekać na odpowiedź. Temat powstał za zgodą Pana Wójta i uważam, że to On powinien odpowiadać na zadane pytania, nawet na te tzw. niewygodne.
Jeżeli pytanie nr. 5 brzmi: Czy miał Pan w tej sprawie jakiś prywatny interes ?, to odpowiedź NIE powinna być wystarczająca i nie komentowana.
Bardzo dobra forma zadawania pytań - wypunktowanie.
Jeżeli ktoś miałby bardziej złożone pytania lub nie zgadzał się z udzieloną odpowiedzią zawsze można wysłać Wójtowi PRIVA (dotyczy tylko użytkowników zarejestrowanych).


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Starosta
Gość






PostWysłany: Wto 23:53, 05 Gru 2006    Temat postu:

Krzysztof Turek napisał:
Cytat:
andy napisał:
Pytanie do Pana Wójta. Ile ma pan czasu na odpowiedź na pismo skierowane do Pana?

Ogólnie z czasem jest bardzo krucho. Ale to nie jest próba wywinięcia się od odpowiedzi. Generalnie w sprawach administracyjnych praktycznie nie ja sam zajmuję się odpowiadaniem. Po prostu każda sprawa jest kierowana ( osobiście lub moja zastępczyni tylko dekretujemy wszystkie pisma) do odpowiedniej komórki merytorycznej i kierownik tej komórki wyznacza osobę odpowiedzialną za załatwienie danej sprawy. Jeżeli sprawa jest rutynowa – tzn. nie wymagająca konsultacji czy podjęcia decyzji przekraczającej kompetencje pracownika - to pracownik załatwia sprawę wraz ze stosowną odpowiedzią. Następnie trafia to do mnie lub zastępcy do podpisu. Czasami wnosimy pewne korekty i wtedy sprawa wraca itd. aż do skutku. Jest pewna pula spraw do mojej wyłączności. Na nie, sam udzielam odpowiedzi, ale w godzinach pracy jest to praktycznie niewykonalne. Więc zabieram je do domu i wieczorami piszę. Staram się nie przekraczać kodeksowego tzn. 30-to dniowego terminu. Naturalnie jeśli jest to tylko prosta odpowiedź, to jest to znacznie krócej, ale zawsze parę dni upłynie. Trzeba też wiedzieć, że sam obieg dokumentu, zgodnie z instrukcją kancelaryjną, to minimum dwa dni, itd. itp. W skrócie, od kuchni, tak to wygląda. Mam nadzieję, że ten krótki opis wystarczy, jeśli nie, to trudno, ale chyba nie ma co zanudzać zbyt długimi spotami.


Panie Wójcie, czy to Pan napisał czy ktoś pod pana podstawiony? Zaproponował Pan, żeby zadawać panu pytania, więc zadałem te, które mnie od dawna niepokoją. Byłem wielokrotnie na pana spotkaniach z mieszkańcami i wiem, że sie pan wywija z odpowiadania na zadane (zwłaszcza trudne) pytania i leje pan wodę. Prosze aby odpowiedział pan na zadane pytania w sposób możliwie zwięzły, konkretny i oparty na faktach. Niech też inni pana przyjaciele pana w tym nie wyręczają. Bicia piany mamy już dosyc u Lucyfera. Proszę odpowiedzieć. Nie ma się czego bać - ostatecznie żyjemy w przejrzystej gminie.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vin7
prawie znawca
prawie znawca



Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 82
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Stare Babice

PostWysłany: Śro 0:13, 06 Gru 2006    Temat postu:

Starosta napisał:
Cytat:
Panie Wójcie, czy to Pan napisał czy ktoś pod pana podstawiony

Chciałbym przypomnieć, ze na Forum osoby anonimowe lub udające kogoś
są niezarejestrowane i mają oznaczenie "gość" - jak np. "Starosta"
Osoby zarejestrowane - używają stałego podpisu i mają swój profil oraz adres e-mail.
Tak więc domniemanie jak na wstępie wynika chyba z nieznajomości zasad panujących na tym Forum.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucyfer
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 6671
Przeczytał: 13 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: gmina Babice - Prawie jak Polska :)

PostWysłany: Śro 0:14, 06 Gru 2006    Temat postu:

Starosta napisał:
Panie Wójcie, czy to Pan napisał czy ktoś pod pana podstawiony? Zaproponował Pan, żeby zadawać panu pytania, więc zadałem te, które mnie od dawna niepokoją. Byłem wielokrotnie na pana spotkaniach z mieszkańcami i wiem, że sie pan wywija z odpowiadania na zadane (zwłaszcza trudne) pytania i leje pan wodę. Prosze aby odpowiedział pan na zadane pytania w sposób możliwie zwięzły, konkretny i oparty na faktach. Niech też inni pana przyjaciele pana w tym nie wyręczają. Bicia piany mamy już dosyc u Lucyfera. Proszę odpowiedzieć. Nie ma się czego bać - ostatecznie żyjemy w przejrzystej gminie.


Jak dotąd się w tym wątku nie wypowiadałem, a to że to teraz tu robię, użytkownicy zawdzięczają temu, że nie mogłeś się powstrzymać od prywaty i kompleksów.

Co do podszywania, to o ile nie nazywasz się Jan Żychliński, a sprawdziłem że nie zarejestrowałeś swojego nicka, to przyganiał kocioł garnkowi.

Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof Turek
znawca
znawca



Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 197
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 0:29, 06 Gru 2006    Temat postu: Re: PYTANIA DO WÓJTA GMINY - KRZYSZTOFA TURKA

Cytat:
[quote="Starosta"]Cieszę się, że Pan wójt zaproponował, żeby pisać do niego na tej stronie internetowej pytania.

Małe sprostowanie, propozycja padła od ADMINA, a że uprzejma to na nią przystałem, choć nie wiem czy podołam czasowo. Pierwsze zapytania nie nastrajają zbyt optymistycznie. Nie z powodu trudności merytorycznych, czy zakłopotania. Po prostu, już kilkakrotnie miałem okazję na nie odpowiedzieć, głównie za sprawą pytań byłego radnego z Lipkowa. I mimo wyczerpujących odpowiedzi powtarzał je nadal. Tutaj dostrzegam daleko idącą zbieżność z jego "zapytaniami". O przedmiotowej sprawie, także w inny sposób, starałem się przekazać jak najwięcej informacji. Mam nadzieję jednak, że ta próba komunikowania się z forowiczami nie spełznie na jałowym powtarzaniu "niewygodnych pytań". Ale próbujmy, będę się starać możliwie syntetycznie, acz wyczerpująco odpowiadać.
Cytat:
1. Czy w naszej gminie powstanie basen i co się stanie z terenem zakupionym przez szkołę?

Jestem głęboko przekonany, że tak. Już sporo zrobiono. Ale, chyba już wszyscy zaintaresowani w gminie wiedzą, że nie jest to inwestycja gminna, lecz prywatna. Zatem trudno dać opowiedź za kogoś. Choć gmina ma oficjalne stanowisko inwestora, że inwestycja będzie (co prawda z opóźnieniem) realizowana. Natomiast teren należy do inwestora i tylko on może decydować co do jego ewentualnych, dalszych losów własnościowych. Gmina, z kolei, ma pełną kontrolę co na nim można wybudować. i nie ma zagrożenia, że raptem powstanie tam coś niepożądanego. Działka jest wspaniała, ale gmina nie ma tu żadnych własnych planów inwestycyjnych. Jak już wielokrotnie miałem okazję przekazać, gmina prowadzi aktywną gospodarkę gruntami tj. spredaje te które nadają się pod inwestycje prywatne (miesca pracy, podatki lokalne, czynnik miastotwórczy, itp.), natomiast nabywa pod przyszłe potrzeby własne. Jak dotąd, bilans zakupów jest wyższy, od bilansu sprzedaży.
Cytat:
2. Dlaczego jeżeli inwestor nie wywiązał się z umowy z gminą nie odzyskał Pan tej wspaniałej działki?

Inwestor miał wymagalne zobowiązanie jedynie co do terminu wybudowania basenu i udostępnienia go nieopłatnie młodzieży z tarenu gminy. Nie wywiązał się z tego i musiał zwrócić bonifikatę, lub zwrócić teren gminie za zwrotem kwoty jaką wpłacił. W tej sprawie zwrócił się do gminy i radni wnikliwie debatowali, po czym niemal jednogłośnie zaopiniowali takie rozwiązanie jakie właśnie mamy. Natomiast mi, jako organowi wykonawczemu pozostało jedynie to wykonać.
Cytat:

3. Co się stało z bonifikatą i ile ona wynosiła?

Bonifikata wpłynęła do budżetu gminnego, wynosiła około 2 mln. PLN.
Cytat:

4. Czy rada gminy nie musiała w tej sprawie podjąć żadnej uchwały? Dlaczego całe rozwiązanie tej dziwnej sprawy wziął Pan na siebie?

Wszystkie niezbędne decyzje, jakie były potrzebne w tej sprawie, rada gminy podjęła. Z tego powodu, iż jest to niezwykle złożony projekt, wielokrotnie występowałem do radnych o wyrażenie dodatkowych opinii. Wszeklkie istotne zdarzenia jakie nastąpiły w tej materii, są poprzedzone takimi opiniami. Nie jest prawdą, że całe rozwiązanie wziąłem na siebie. Wziąłem to, co należy do organu wykonawczego, właściwie nie ma tu już miejsca na mój wybór. Natomiast powtarzam, że wszelkie decyzje o jakich mowa, należą do rady gminy. Jak dobrze pamiętam, to poza jednym radnym, wszyscy pozostali (tzn. radni kadencji 1998-2002) nie unikają żadnej odpowiedzialności i nadal uważają, że podjęli dobre, zgodne z prawem decyzje.
Cytat:
5. Czy miał Pan w tej sprawie jakiś prywatny interes?

Nie miałem!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andy
Gość






PostWysłany: Śro 8:29, 06 Gru 2006    Temat postu:

Krzysztof Turek napisał:
Cytat:
andy napisał:
Pytanie do Pana Wójta. Ile ma pan czasu na odpowiedź na pismo skierowane do Pana?

Ogólnie z czasem jest bardzo krucho. Ale to nie jest próba wywinięcia się od odpowiedzi. Generalnie w sprawach administracyjnych praktycznie nie ja sam zajmuję się odpowiadaniem. Po prostu każda sprawa jest kierowana ( osobiście lub moja zastępczyni tylko dekretujemy wszystkie pisma) do odpowiedniej komórki merytorycznej i kierownik tej komórki wyznacza osobę odpowiedzialną za załatwienie danej sprawy. Jeżeli sprawa jest rutynowa – tzn. nie wymagająca konsultacji czy podjęcia decyzji przekraczającej kompetencje pracownika - to pracownik załatwia sprawę wraz ze stosowną odpowiedzią. Następnie trafia to do mnie lub zastępcy do podpisu. Czasami wnosimy pewne korekty i wtedy sprawa wraca itd. aż do skutku. Jest pewna pula spraw do mojej wyłączności. Na nie, sam udzielam odpowiedzi, ale w godzinach pracy jest to praktycznie niewykonalne. Więc zabieram je do domu i wieczorami piszę. Staram się nie przekraczać kodeksowego tzn. 30-to dniowego terminu. Naturalnie jeśli jest to tylko prosta odpowiedź, to jest to znacznie krócej, ale zawsze parę dni upłynie. Trzeba też wiedzieć, że sam obieg dokumentu, zgodnie z instrukcją kancelaryjną, to minimum dwa dni, itd. itp. W skrócie, od kuchni, tak to wygląda. Mam nadzieję, że ten krótki opis wystarczy, jeśli nie, to trudno, ale chyba nie ma co zanudzać zbyt długimi spotami.

Wyjaśniam przyczynę swojegp pytania. W dniu 7 listopada złożyłem do Pana Wójta podanie o wyjaśnienie sytuacji w jakiej znaleźli się właściciele działek zarezerwowanych pod oświatę w Koczargach. Po uchwaleniu planu zagospodarowania przestrzennego nikt z Urzędu Gminy nie kontaktował się z nami i nie przedstawił zamiarów Gminy odnośnie tego terenu. Piszę ten post 6 grudnia i do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi na to pismo.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof Turek
znawca
znawca



Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 197
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 9:07, 06 Gru 2006    Temat postu:

Cytat:
Wyjaśniam przyczynę swojegp pytania. W dniu 7 listopada złożyłem do Pana Wójta podanie o wyjaśnienie sytuacji w jakiej znaleźli się właściciele działek zarezerwowanych pod oświatę w Koczargach. Po uchwaleniu planu zagospodarowania przestrzennego nikt z Urzędu Gminy nie kontaktował się z nami i nie przedstawił zamiarów Gminy odnośnie tego terenu. Piszę ten post 6 grudnia i do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi na to pismo.
[/quote]

Zatem 30 dni jeszcze nie upłynęło, a liczy się od wpływu do kancelarii. Jestem dobrej myśli, że termin nie zostanie przekroczony. Uwaga natury ogólnej, uchwalenie planu zagospodarowania, nie oznacza , że automatycznie mamy zwracać sie do wszystkich beneficjentów zmiany przeznaczenia. Chociaż będzięmy skłdać propozycję wykupu terenów pod potrzeby publiczne wg kolejności realizacji zadań na nich przewidzianych.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andy
Gość






PostWysłany: Śro 17:11, 06 Gru 2006    Temat postu:

Urząd Gminy nie musi zwracać się od razu z propozycją wykupu, powinien jednak zainteresowanym udzielić informacji co do swoich zamiarów. Wystarczyło by wysłać pismo do właścicieli zarezerwowanych terenów o takiej treści jak informacja udzielona przez Pana Wójta na forum za, którą dziękuję.


["Krzysztof Turek"]
Cytat:
Chociaż będzięmy skłdać propozycję wykupu terenów pod potrzeby publiczne wg kolejności realizacji zadań na nich przewidzianych.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Czw 14:09, 07 Gru 2006    Temat postu:

1. Czy zamierza Pan zająć się sprawą uruchomienia nocnej linii autobusowej?

Skoro już gmina i tak dużo "dokłada" do komunikacji podmiejskiej, to może warto byłoby zapewnić stałe (całodobowe) połączenie Babic z Warszawą.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof Turek
znawca
znawca



Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 197
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 21:18, 07 Gru 2006    Temat postu:

Wojtek napisał:
1. Czy zamierza Pan zająć się sprawą uruchomienia nocnej linii autobusowej?

Skoro już gmina i tak dużo "dokłada" do komunikacji podmiejskiej, to może warto byłoby zapewnić stałe (całodobowe) połączenie Babic z Warszawą.

Tego typu decyzje należą do gatunku znalezienia „złotego środka”. TJ. najlepiej by było gdyby ktoś wymyślił algorytm, który wykazałby, które tego typu potrzeby i w jakim stopniu, należy zaspakajać na koszt podatnika. Sądzę, że ze względu na minimalne potrzeby komunikacji nocnej, nie uzyskałoby to akceptacji, tak rady gminy, jak i mieszkańców. Poza tym, na razie jesteśmy mocno pochłonięci wprowadzaniem piątej linii 730 i zmianami jakie należy poczynić w związku z licznymi wnioskami jakie ostatnio wpłynęły do gminy. Zatem myślę, że jeszcze nie pora by to rozważać, ale kiedyś, czy ja wiem?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mieszkaniec Koczarg
Gość






PostWysłany: Pią 8:26, 08 Gru 2006    Temat postu:

Czym jest podyktowany koszty podłączenia do kanalizacji w Koczargach ? Eko -Babice podaje cenę 500 zł za warunki techniczne i 200 zł za 1mb przyłącza . Większość mieszkańców ma szamba wewnątrz posesji a nie przy drodze więc przyłącza mają więcej niż 20, 30 m długości . Po przeliczeniu kosztów jest to 4500 do 6500 zł i więcej , przy opłacie miesięcznej za wywóz szamba na poziomie 100zł , koszt takiego przyłącza zwraca się po upływie co najmniej 5 lat. Myślę, że warunki cenowe zniechęcą mieszkańców do podłączenia kanalizacji. Na jednym ze spotkań przed rozpoczęciem prac Pan Wójt zapewniał, że Eko-Babice wykona podłączenia po najniższych kosztach. Czy Pana zdaniem są to zapewniane przez Pana najniższe koszty podłączenia?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mieszkaniec Sienkiewicza
Gość






PostWysłany: Pią 10:00, 08 Gru 2006    Temat postu:

Krzysztof Turek napisał:
Poza tym, na razie jesteśmy mocno pochłonięci wprowadzaniem piątej linii 730 i zmianami jakie należy poczynić w związku z licznymi wnioskami jakie ostatnio wpłynęły do gminy.


Zaraz, zaraz... panie Wójcie. To pan się jeszcze zastanawia nad wprowadzeniem lini 730???

Tyle wniosków wpłyneło i tele podpisów zebrano, pod wnioskiem, aby pozostało wszystko tak jak jest. Czy pan wogóle zapoznał się z tymi wnioskami???? Nad czym pan się jeszcze zastanawia????

chyba, że naprawdę chce pan polepszyć komunikację i oprócz dotychczasowej jeżdżacej bez zmian, doda pan kolejną linię. Czy dobrze rozumiem?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna -> TEMATY ARCHIWALNE 2009 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 60, 61, 62  Następny
Strona 1 z 62

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin