Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.:
STARE BABICE
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wypadek na Sienkiewicza... następny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna -> TEMATY ARCHIWALNE 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucyfer
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 6671
Przeczytał: 13 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: gmina Babice - Prawie jak Polska :)

PostWysłany: Pon 17:45, 22 Sty 2007    Temat postu:

killstupidity napisał:
ja napisał:
facet nie jechal szybko bo 50... ale wialo,padalo bylo ciemno, a pieszy nie mial nawet jednego odblasku...


Skoro najechał na człowieka znaczy że na panujące warunki jechał za szybko.


Niekoniecznie. Biegły bierze pod uwagę moment, w którym kierujący mógł zobaczyć pieszego i czas potrzebny na reakcję i hamowanie. Pieszych też obowiązują pewne reguły poruszania się po drogach - nie mogą np. wychodzić spoza przeszkody wprost pod koła nadjeżdżającego pojazdu, bo wtedy choćby jechał i 10 km/h, pieszego potrąci, tyle że może nie zabije.

Jeszcze jedna sprawa. Rozumiem pieszych, bo sam czasami chodzę piechotą poboczem, ale mało kto pamięta, że pieszy idący jezdnią ma obowiązek ustąpić drogi nadjeżdżającemu pojazdowi. Tak - ma po prostu zejść na pobocze. Nie chodzi mi o to, żeby ludzi spychać w kałuże, staram się ich omijać szerokim łukiem, ale w pewnych warunkach drogowych pieszego idącego z naprzeciwka naprawdę można nie dostrzec - np. gdy baran jadący z przeciwka ma światła ustawione w kosmos, co niestety ostatnio jest modne, a policji w ogóle nie interesuje. I właśnie po to ustanowiono ten przepis. A często widzę pieszych idących sobie w parze i ani myślących choćby ustawić się gęsiego, gdy nadjeżdża samochód i nie może ich łukiem ominąć, bo z przeciwka jedzie drugi.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
resolute
uzależniony
uzależniony



Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 1056
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Klinika [ inna niż ostatnio ]

PostWysłany: Pon 23:06, 22 Sty 2007    Temat postu:

Ja jak jestem piechurem to zpindalam do rowu jak tylko coś się zbliża, tyle oszołomów teraz jest na drogach że szok.... Jak jadę motorem to oczy mam w tyłku i naokoło głowy, a jak jadę samochodem to myślę za wszystkich bez wyjątku, w końcu prawko bez "dziurek" do czegoś zobowiązuje....
Odkąd jestem ojcem, no może ciut wcześniej, i wożę dziecko moja świadomość i styl jazdy zdecydowanie się zmienił, kiedyś trasę W-wa - Szczytno pokonywałem w 1.35 / 1.45 h ale to nie niemiecka autostrada i uznałem że 20 minut w tą czy wewtą nie robi różnicy.....


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucyfer
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 6671
Przeczytał: 13 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: gmina Babice - Prawie jak Polska :)

PostWysłany: Pon 23:49, 22 Sty 2007    Temat postu:

resolute napisał:
Ja jak jestem piechurem to zpindalam do rowu jak tylko coś się zbliża, tyle oszołomów teraz jest na drogach że szok.... Jak jadę motorem to oczy mam w tyłku i naokoło głowy, a jak jadę samochodem to myślę za wszystkich bez wyjątku, w końcu prawko bez "dziurek" do czegoś zobowiązuje....


Robię podobnie, choć wprawdzie prawko mam z dziurkami, ale za to dobrze ponad milion kilometrów pod butem.

Problem w tym, że coraz mniej ludzi tak robi. Gdy zwalniam mijajac pieszych, najczęściej jestem od razu na chama wyprzedzany albo popychany. A moją szczególną "życzliwością" cieszą się głupki z poprzerabianymi na kolanie ksenonami i lampami ustawionymi do nieba. Aż mi się marzy takie działko elektronowe, umożliwiające przepalanie tego na odległość Laughing

Cytat:
Odkąd jestem ojcem, no może ciut wcześniej, i wożę dziecko moja świadomość i styl jazdy zdecydowanie się zmienił, kiedyś trasę W-wa - Szczytno pokonywałem w 1.35 / 1.45 h ale to nie niemiecka autostrada i uznałem że 20 minut w tą czy wewtą nie robi różnicy.....


Standardowa zmiana optyki. Też podzieliłem prędkości w trasie przez 2.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
killstupidity
prawie znawca
prawie znawca



Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:55, 11 Cze 2007    Temat postu:

Wczoraj przejechałem Sienkiewicza ( bo musiałem ) i coś mnie zadziwiło, znak końca terenu zabudowanego "Babice St." jest ustawiony tuż przed składem budowlanym ( kierunek -Zielonki ) i ... później można grzać 90km/h w świetle przepisów ... jutro przejadę raz jeszcze i sprawdzę dokąd tak można. Nie wpadł mi w oczy znak "Lipków' , jutro sprawdzę.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucyfer
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 6671
Przeczytał: 13 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: gmina Babice - Prawie jak Polska :)

PostWysłany: Wto 6:13, 12 Cze 2007    Temat postu:

killstupidity napisał:
Wczoraj przejechałem Sienkiewicza ( bo musiałem ) i coś mnie zadziwiło, znak końca terenu zabudowanego "Babice St." jest ustawiony tuż przed składem budowlanym ( kierunek -Zielonki ) i ... później można grzać 90km/h w świetle przepisów ... jutro przejadę raz jeszcze i sprawdzę dokąd tak można. Nie wpadł mi w oczy znak "Lipków' , jutro sprawdzę.


Tylko pamiętaj, że białe tablice z nazwami miejscowości od jakiegoś czasu już nie obowiązują. Czyli "nie ma ich" nawet jak są Laughing Nasi dzielni drogowcy, mimo długiego wyprzedzenia utraty ich ważności jakoś nie wszędzie zdążyli je zastąpić zielonymi tablicami z nazwami miejscowości.

Koniec ograniczenia prędkości na terenie zabudowanym to teraz wyłącznie biała tablica z "zabytkami", przekreślona czerwoną linią.

Można się fajnie naciąć np. w Piotrkówku jadąc od Zielonek - tam masz najpierw po lewej starą nieważną tablicę, a dopiero po kilkuset metrach nową, rzeczywiście znoszącą ograniczenie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Śro 18:14, 13 Cze 2007    Temat postu:

moja sąsiedka omal nie zgineła na sienkiewicza kilka lat temu , rowerzystka nierozejżała się i wpadła wprost pod jej koła , nierozwaga rowrzystki kosztowała ją życie
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucyfer
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 6671
Przeczytał: 13 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: gmina Babice - Prawie jak Polska :)

PostWysłany: Śro 19:52, 13 Cze 2007    Temat postu:

Anonymous napisał:
moja sąsiedka omal nie zgineła na sienkiewicza kilka lat temu , rowerzystka nierozejżała się i wpadła wprost pod jej koła , nierozwaga rowrzystki kosztowała ją życie


Hmm, ja niestety nieco kontrowersyjnie - jeżeli rowerzystka wyjechała zza przeszkody, ktora ją całkiem zasłaniała, to oczywiście jest jej wyłączna wina.

Ale jeżeli kierowczyni widziała rowerzystkę, to musi zakładać, że ta "coś wytnie", takie sa reguły gry i zawczasu się przygotować. W UK nawet zdajesz przed przystąpieniem do zasadniczego egzaminu teoretycznego na PJ, egzamin multimedialny ze "zdolności postrzegania niebezpiecznych sytuacji na drodze". Z tego, co obserwuję na naszych drogach, 99% ludzi by tego nie zdało. Kiedy zwalniam, bo poboczem niepewnie jedzie dzieciak na rowerku, w najlepszym razie na mnie trąbią (co mam w głębokim poważaniu), a w najgorszym usiłują wyprzedzać, a wtedy bezczelnie ich blokuję.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xefuu
więcej niż lider
więcej niż lider



Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 519
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Babice

PostWysłany: Pon 18:28, 30 Lip 2007    Temat postu:

Ulica Sienkiewicza jest drogą powiatową, więc należy im pogratulować. Wprawdzie chodnik jest wąski, ale patrząc szerzej - dobrze, że jest. W przyszłym roku być może doczekamy się modernizacji tej ulicy, może będzie też ścieżka rowerowa - kto wie.

Wyczytałem coś takiego w wiadomościach...czy ktoś wie coś konkretniejszego Question Idea Bo to że chodnik jest tam wąski to jeszcze da się przeżyć ale niech ktos spróbuje tam przejechać dziecinnym wózkiem przez tamte wjazdy na posesje.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michał S.trażak
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 1718
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Stare Babice

PostWysłany: Pon 20:52, 30 Lip 2007    Temat postu:

Cytat:
Wyczytałem coś takiego w wiadomościach...czy ktoś wie coś konkretniejszego Question Idea Bo to że chodnik jest tam wąski to jeszcze da się przeżyć ale niech ktos spróbuje tam przejechać dziecinnym wózkiem przez tamte wjazdy na posesje.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Wójt na zebraniu w straży mówił o tym, że Starostwo w tym roku robi projekt przebudowy ul. Sienkiewicza, a w przyszłym roku będą prowadzone prace.
Tak mówił, ale jak będzie ??


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucyfer
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 6671
Przeczytał: 13 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: gmina Babice - Prawie jak Polska :)

PostWysłany: Pon 22:46, 30 Lip 2007    Temat postu:

Michał S.trażak napisał:
Wójt na zebraniu w straży mówił o tym, że Starostwo w tym roku robi projekt przebudowy ul. Sienkiewicza, a w przyszłym roku będą prowadzone prace.


To samo mi mówiono w zarządzie dróg powiatowych.

Cytat:
Tak mówił, ale jak będzie ??


Niestety, z racji organizacji administracji naszym państwem, gmina ma na to średni wpływ, jeżeli nie niewielki.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Wto 16:02, 28 Sie 2007    Temat postu:

Dziś przed sklepem spożywczym znów była pokaźna stłuczka, zderzenie dwóch samochodów osobowych, uczestnicy raczej bez większych obrażeń, szczegółów nie znam, ale hamowanie było naprawdę ostre
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marsto
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 2728
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:20, 28 Sie 2007    Temat postu:

Anonymous napisał:
Dziś przed sklepem spożywczym znów była pokaźna stłuczka, zderzenie dwóch samochodów osobowych, uczestnicy raczej bez większych obrażeń, szczegółów nie znam, ale hamowanie było naprawdę ostre


Jak golf z golfem dali se buzi Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Czw 14:40, 15 Lis 2007    Temat postu:

A tu kolejny zdziwiony że ul.Sienkiewicza to jednak nie jest autostrada i że ktoś/coś może z boku wyskoczyć.
Aż strach pomyśleć jakby ktoś akurat jechał tam na rowerze albo szedł do pobliskiego sklepu lub na przystanek.
A Policji z radarem jak niema tak nie było, mają ważniejsze sprawy.


[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michał S.trażak
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 1718
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Stare Babice

PostWysłany: Czw 14:50, 15 Lis 2007    Temat postu:

Nikomu na szczęście się nic nie stało.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marsto
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 2728
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:52, 15 Lis 2007    Temat postu:

A wiadomo czemu ten wypadek??

Moze to nie prędkość, moze akurat ktos zszedl z chodnika i kierowca uciekał, zeby nie trafić przechodnia. Zauważcie, że ten chodnik jest w tym miejscu szerokosci niecałych dwóch szczupłych osób, więc nie trudno o to aby zlecieć z niego gdy kogoś się mija.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna -> TEMATY ARCHIWALNE 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin