Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.:
STARE BABICE
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Babickie drogi - tragiczne wypadki na Naszych drogach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 50, 51, 52  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna -> TEMATY ARCHIWALNE 2010
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucyfer
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 6671
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: gmina Babice - Prawie jak Polska :)

PostWysłany: Pon 13:54, 30 Paź 2006    Temat postu:

babice.waw.pl napisał:
Około godz. 10.00 w Starych Babicach na ul. Warszawskiej przy numerze 209 samochód ciężarowy (TIR) zabił Kazimierza T. - lat 77
Jak do tego doszło ?? Pan Kazimierz wychodził z ciągnika rolniczego, którym wcześniej przyjechał i wyszedł prosto pod przejeżdzającego TIRA.
Kierowca ciężarówki nie mógł nic zrobić.


Hmm. Z jaką prędkością poruszał się TIR? I w jakiej odległości omijał stojący ciągnik?

Nie, nie jestem maniakiem ograniczenia wszędzie prędkości do zera. Ale:

a) generalnie na Warszawskiej kierowcy przekraczają prędkość, co samo z siebie nie musi być niebezpieczne.

b) ale także generalnie nie zachowują przy tym bezpiecznych odległości, zarówno od pojazdów w ruchu, jak i na poboczach. Nie raz miałem "przyjemność" być omieciony podmuchem TIRa grzejącego metr od pobocza z prędkością tak około 80 km/h - Urbanowi by głowę ukręcilo Laughing


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michał S.trażak
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 1718
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Stare Babice

PostWysłany: Wto 16:15, 31 Paź 2006    Temat postu:

Szczyt przed Świętem.
15.21 - Rynek koło Piłsudskiego - kolizja dwóch samochodów. Kobieta uskarża się na bóle w klatce piersiowej. Jedzie pogotowie z Bemowa i Policja z Babic. Potem też straż.
16.04 - Rynek przy cmentarzu - wypadek dwóch samochodów - jedzie Straż Pożarna z Babic i Policja. Tym razem bez ofiar i poszkodowanych.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucyfer
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 6671
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: gmina Babice - Prawie jak Polska :)

PostWysłany: Wto 18:28, 31 Paź 2006    Temat postu:

Michał S.trażak napisał:
Szczyt przed Świętem.
15.21 - Rynek koło Sienkiewicza - kolizja dwóch samochodów. Kobieta uskarża się na bóle w klatce piersiowej. Jedzie pogotowie z Bemowa i Policja z Babic. Potem też straż.


Przejeżdżałem gdy już policja była.

Ale z uszkodzeń i przemieszczenia pojazdow od razu mogę stwierdzić, że przynajmniej jedna ze stron jechała zdecydowanie za szybko, jak na to skrzyżowanie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
killstupidity
prawie znawca
prawie znawca



Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:12, 05 Gru 2006    Temat postu:

Coś mi się obiło o uszy o tragicznym w skutkach wypadku, do którego doszło przed Borzęcinem, jakieś auto wypadło z zakrętu i jedna osoba niestety poniosła śmierć na miejscu.
Prawda to czy plotka?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babice.waw.pl
Ojciec Założyciel



Dołączył: 19 Sty 2006
Posty: 920
Przeczytał: 19 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Stare Babice

PostWysłany: Wto 23:49, 05 Gru 2006    Temat postu:

garść informacji w [link widoczny dla zalogowanych] na stronie
Na Wasze informacje czekamy tutaj - na forum.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michał S.trażak
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 1718
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Stare Babice

PostWysłany: Śro 12:56, 06 Gru 2006    Temat postu:

Straży Pożarnej tam nie było, więc niestety nie mam większych informacji w tej sprawie.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin_O
znawca
znawca



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 111
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: stamtąd

PostWysłany: Śro 22:43, 06 Gru 2006    Temat postu:

Prawda. to było 200 - 300m od mojego domu.
niestety wypadek tragiczny ;(
Nie wiem czy powinienem tutaj się o tym rozpisywac bo zginęła moja kolezanka.

btw. w aktualnościach miejsce jest źle zaznaczone. To było 'niżej'

Może zrobię fotkę zniszczeń po samochodzie jak będę przechodził.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucyfer
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 6671
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: gmina Babice - Prawie jak Polska :)

PostWysłany: Śro 23:40, 06 Gru 2006    Temat postu:

Marcin_O napisał:
Prawda. to było 200 - 300m od mojego domu.
niestety wypadek tragiczny ;(
Nie wiem czy powinienem tutaj się o tym rozpisywac bo zginęła moja kolezanka.


Bez pisania jakichś sensacji, ale może ku przestrodze innych podasz przyczyny tej tragedii jeżeli są już znane? Tam jest prosta droga - przy normalnych prędkościach trudno z niej wylecieć, chyba że strzeliła opona, zawiódł samochód, czy ktos wleciał pod koła.

Wyrazy współczucia dla rodziny.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin_O
znawca
znawca



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 111
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: stamtąd

PostWysłany: Czw 18:46, 07 Gru 2006    Temat postu:

Hm
Przyczyną była prędkośc - tam na skrzyżowaniu jest małe wzniesienie. Podobnież jechali około 200km/h. Wyskoczyli z tej górki i lecąc, walnęli prawym bokiem w zbrojone płaskie płyty. Samochód leżał około 80m od miejsca uderzenia w te płyty.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucyfer
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 6671
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: gmina Babice - Prawie jak Polska :)

PostWysłany: Czw 22:29, 07 Gru 2006    Temat postu:

Marcin_O napisał:
Hm
Przyczyną była prędkośc - tam na skrzyżowaniu jest małe wzniesienie. Podobnież jechali około 200km/h. Wyskoczyli z tej górki i lecąc, walnęli prawym bokiem w zbrojone płaskie płyty. Samochód leżał około 80m od miejsca uderzenia w te płyty.


Niestety szybka jazda wymaga nieco wiecej, niż tylko umiejętności dociśnięcia pedału do podłogi. Tamto wzniesienie przy tej prędkości zadziałało jak skocznia narciarska.

Pomijam inny fakt - dzisiaj właśnie z tamtej krzyżówki wyjeżdżałem i z bocznej drogi wschodniej nie ma widoczności na południe - gdyby ktoś stamtąd wtedy wyjeżdżał, zostałby zmieciony i byłoby więcej ofiar śmiertelnych. Tą główną drogą jeździłem do zeszłego roku kilka razy w tygodniu i w tym miejscu zawsze bardzo mocno zwalniałem ze względu na brak widoczności tej wschodniej drogi (gdy jechałem od południa).

Brak wyobraźni zabija.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
killstupidity
prawie znawca
prawie znawca



Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 12:20, 08 Gru 2006    Temat postu:

Michał S.trażak napisał:
( ... )


Ech Michał, Michał... najechałbyś Pan na mnie dziś na Warszawskiej Laughing
Wyjechałem z Bialej Góry na Warszawską w stronę Leszna a pech chciał że za mną wyskoczyła także ciężarówka, która jak mniemam zajechała Ci drogę, więc postanowiłeś ją wyprzedzić, włos mi się zjeżył na głowie bo w tym akurat momencie ja juz stałem chcąc skręcić w lewo do hydraulicznego, przepuszczając auto jadące z naprzeciwka ( jadące czołowo na Ciebie ) a miejsca miałeś już niewiele, bardzo niewiele na schowanie się i jednoczesne wyhamowanie, no ale nieutwardzone pobocze na coś się przydało Laughing Z ruchu Twoich warg wywnioskowałem że zapewne wesoło pozdrawiałeś kierowcę ciężarówki jak i zapewne mnie Wink
Małe te Babice, małe... Laughing


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michał S.trażak
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 1718
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Stare Babice

PostWysłany: Pią 15:45, 08 Gru 2006    Temat postu:

Małe te Babice, małe, a ja nawet marki Twojej fury nie zapamiętałem. Kojarzę, że była zagraniczna i chyba ciemna, więc dalej czuj się anonimowy - co nie można o mnie napisać Smile A ciężaróweczka mi wyjechała z Białej Góry Sad
Fakt, wyskoczyłem zza ciężarówki i spokojnie bym wyhamował przed Tobą (za Tobą), lecz bałem się co zrobi wielka fura za mną. Na szczęście pobocza Zielonkowskie są OK Smile, więc jednym kołem zjechałem na nie (drugie mając wciąż na asfalcie). Gratulację dla Ciebie, że podjeżdzasz do osi jedni (niektórzy o tym zapominają). A czy coś mruczałem pod nosem ?? Chyba coś o tej ciężarówce z tyłu. Zapewniam, że nie o Tobie, ani o tym co jechało z przeciwka.
Dobrze, że nie dłubałem w nosie - byłby wstyd.
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
resolute
uzależniony
uzależniony



Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 1056
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Klinika [ inna niż ostatnio ]

PostWysłany: Sob 22:35, 09 Gru 2006    Temat postu:

Dzisiaj na końcu ul. Południowej w Zielonkach miało miejsce niegrożne zdarzenie polegające na wykiprowaniu Lublinka pełnego browca z hurtowni przy ulicy Kutrzeby. Byłem na miejscu [ mam kilka fotek które postaram się wkleić ] widok był nieciekawy. Lublinek to już przed zdarzeniem nie powinien się poruszać po drogach a kierowca młody kot to nie wiem czy tak normalnie wygląda czy to szok bo ja bym mu koła nie dał napompować a co dopiero koło kierownicze do ręki....Policja pojawiła się po 10-15 min. a straż z Ożarowa po kolejnych. Pogotowie profilaktycznie co prawda bo kocięciu nic się nie stało ale dopiero po ok. 40 min. Auto leżało prawie w poprzek jezdni więc kocioł z ruchem był niesamowity. Najbardzie to chłopcy ze straży się ucieszyli jak zobaczyli co mają sprzątać, a zapaszek to na okolicę się rozchodził. Dodam że to już drugi [ o którym wiem ] przypadek wykiprowania piwka na tej ulicy w tym roku [ poprzednio Starek na wys. boiska w czerwcu ] i też chyba z tej hurtowni. Znajomy co mieszka na Kutrzeby mówi że to norma w tej firmie [ przeładowywanie aut ] a dla mnie to głupota bo to przecież ciężkie szkło w śliskich platonach, naukładane wysoko i każdy zakręt czy SZYBKIE WYPRZEDZANIE powoduje przesunięcie ładunku i tragedia dotowa. Najmniej zadowoleni z obrotu sprawy byli chyba potencjalni odbiorcy złotego płynu niedoczekawszy się na dostawę,...he...he....
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez resolute dnia Wto 9:49, 12 Gru 2006, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucyfer
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 6671
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: gmina Babice - Prawie jak Polska :)

PostWysłany: Sob 23:52, 09 Gru 2006    Temat postu:

Wiesz, sprawa jest prosta - kiedy ostatni raz widziałeś przypadek kontrolowania przez policję bezpieczeństwa umieszczenia ładunku, co jak najbardziej wchodzi w jej kompetencje?

Nie będe demagogicznie pytał o to, kiedy ich widziałeś, jak komuś kazali obniżyć światła ustawione na pierwsze piętro, bo chyba od kilku lat już tego nie robią, za to nasi przynajmniej generalnie sami nie oślepiają. Generalnie, bo jeszcze zimą tego roku jeden ich Pug dawał prawą zmianą po oczach.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
resolute
uzależniony
uzależniony



Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 1056
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Klinika [ inna niż ostatnio ]

PostWysłany: Nie 0:20, 10 Gru 2006    Temat postu:

Może brak wiedzy albo za dużo roboty żeby sprawdzać. Lepiej ustawić się na z góry wygranej pozycji np. zakaz pow. 10 ton na drodze będącej objazdem [ innej sensownej brak w pobliżu ] i kosić za przejazd. Jestem często świadkiem takiej praktyki i widzę że zatrzymany idzie tylko z dokumentami do radioli a auta nawet nikt nie ogląda bo i po co. I tak jest za co ukarać. Kurcze , czy kiedyś będzie normalnie???

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna -> TEMATY ARCHIWALNE 2010 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 50, 51, 52  Następny
Strona 12 z 52

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin