Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.:
STARE BABICE
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy tylko Koszalin?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna -> BEZPIECZEŃSTWO
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Nie 12:40, 06 Sty 2019    Temat postu: Czy tylko Koszalin?

Tragedia w Koszalinie w escape room'ie
Z konferencji wysokich urzędników wynika, że winien przedsiębiorca.
A ja się pytam:
Co zrobiły wszystkie urzędy w celu zapobieżenia tragedii?
Zakładam się, że odpowiedź brzmi, że nic, bo nic nie wiedziały, bo nikt nie złożył zawiadomienia.
Ale przecież nawet dzieci, które tam zginęły, wiedziały, że jest tam prowadzona taka działalność.
Gdzie był nadzór budowlany? Zmiana przeznaczenia obiektu wymaga zgody nadzoru. Ale nadzór nic nie wiedział?
Nawet dzieci, które zginęły, wiedziały.
A w kodeksie postępowania administracyjnego istnieje pojęcie "działania z urzędu".
A czy w naszej gminie będziemy czekać na tragedię, żeby doprowadzić do stanu zgodnego z prawem temat Zakłdu Techniki Powierzchniowej (czytaj: lakierni proszkowej) oraz hotelu robotniczego w obiekcie za kościołem w BD?

To pytanie kieruję do urzędu Gm oraz do nowo wybranej RGm
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biro
debeściak
debeściak



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 731
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lipków

PostWysłany: Pon 9:20, 07 Sty 2019    Temat postu: Re: Czy tylko Koszalin?

Anonymous napisał:

To pytanie kieruję do urzędu Gm oraz do nowo wybranej RGm


A w jakiej formie, jeśli wolno spytać: w sekretariacie na dziennik czy poleconym, za potwierdzeniem odbioru?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon 19:54, 07 Sty 2019    Temat postu:

Biro, na ciebie zawsze można liczyć.
A Ty w jakiej formie gościa pytasz? Z treści wynika, że prawdopodobnie znasz się na procedurach administracyjnych.
Pytaj dalej, będziesz podgrzewał temat.
A forma jest "forumowa", jak to na forum bywa.
Kto chce niech czyta i wyrabia sobie własne zdanie na własne potrzeby.

A fakty są faktami:
"Domek jednorodzinny" stoi, PINB zatwierdził projekt zamienny na coś, co wcześniej sam dopuścił do użytkowania, tym razem wprowadzając zatwierdzonymi rozwiązaniami zagrożenie bezpieczeństwa publicznego, hotel robotniczy działa w niewykończonym budynku, śmieci kipią wylewając się z nieopróżnianego od niepamiętnych czasów pojemnika, radny zadeklarował, że nie odpuści, urzędnik-noblista nadal tworzy plany zagospodarowania itd.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon 20:39, 07 Sty 2019    Temat postu:

Są jeszcze inne formy oraz metody oczyszczenia UG z udziału w sprawie, mającej już ponad dziesiecioletnią historię:
1.wszczęcie postępowania "z urzędu" w wyniku wejścia organu administracji w posiadanie informacji uzasadniającej takowe wszczęcie (zagrożenie bezpieczeństwa publicznego jest wystarczającym uzasadnieniem)
2. przeprowadzenie uczciwego audytu sprawy i skierowanie oczywistych wniosków do odpowiednich organów.
3. zawiadomienie organów ścigania (prokurator, CBA)
4. podjęcie uchwały RG sprzeciwiającej się naruszeniom prawa lokalnego,(MPZP) raz przez urząd starosty oraz kolejny przez PINB
5. Uporządkowanie sprawy urzędnika urzędu gminy poświadczającego z upoważnienia wójta nieprawdę o zapisach mpzp.

PS. A jeden z radnych już próbował formy mailem do PINBU. I na tym zakończył, twierdząc, że nie odpuści. I nadal jest radnym.
Milczenie organów w tej sprawie jest co najmniej zaniechaniem. A zagrożenie bezpieczeństwa publicznego przez PINB to już poważna sprawa.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biro
debeściak
debeściak



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 731
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lipków

PostWysłany: Pon 21:55, 07 Sty 2019    Temat postu:

Anonymous napisał:
Biro, na ciebie zawsze można liczyć.


Cieszę się że to doceniasz. Niestety ostatnio mozna liczyć tylko na mnie, ewentualnie na uprawiających partyzancki marketing spamerów.
Wszyscy rozsądni ludzie, którzy kilka lat temu mieli coś do powiedzenia na temat naszej gminy, wynieśli sie stąd i chyba wiem dlaczego.
Po prostu nie można otworzyć zadnego wątku, żeby nie znaleźć tam tekstów na temat jakiejś lakierni w Bliznem czy Latchorzewie.
Jakiś gość anonimowo rozgrywa swoje sąsiedzkie konflikty zaśmiecając całe forum, we wszystkich działach.
Jest jasne, że prościej byłoby zainteresować sprawą osoby z urzędu odpowiadające za te sprawy, w gminie, powiecie czy np prokuraturze.
Ale tam zazwyczaj anonimów nie czytają, oczekują na jakieś konkretne zarzuty, podpisane zawiadomienia a na forach można pisać co się chce i nawet się nie trzeba rejestrować.


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Śro 8:59, 09 Sty 2019    Temat postu:

Popieram biro.
Ten gość chyba z Borzęcina ma jakąś schize na temat lakierni.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Czw 16:49, 10 Sty 2019    Temat postu:

biro napisał:
Anonymous napisał:
Biro, na ciebie zawsze można liczyć.


Cieszę się że to doceniasz. Niestety ostatnio mozna liczyć tylko na mnie, ewentualnie na uprawiających partyzancki marketing spamerów.
Wszyscy rozsądni ludzie, którzy kilka lat temu mieli coś do powiedzenia na temat naszej gminy, wynieśli sie stąd i chyba wiem dlaczego.
Po prostu nie można otworzyć zadnego wątku, żeby nie znaleźć tam tekstów na temat jakiejś lakierni w Bliznem czy Latchorzewie.
Jakiś gość anonimowo rozgrywa swoje sąsiedzkie konflikty zaśmiecając całe forum, we wszystkich działach.
Jest jasne, że prościej byłoby zainteresować sprawą osoby z urzędu odpowiadające za te sprawy, w gminie, powiecie czy np prokuraturze.
Ale tam zazwyczaj anonimów nie czytają, oczekują na jakieś konkretne zarzuty, podpisane zawiadomienia a na forach można pisać co się chce i nawet się nie trzeba rejestrować.


A mnie się też wydaje, że ktoś zaśmieca, ale nie forum,
a całe nasze środowisko, Naszą Małą Ojczyznę.

A tym "ktosiem" jest nasza lokalna i powiatowa administracja, która z ogólnie znanych pobudek łamie zapisy w mpzp, decyzjami bądź zaniechaniem stwarza zagrożenie bezpieczeństwa publicznego, nie reaguje "z urzędu" na informacje, chociażby pochodzące z tego forum, o patologii.
Myślę, że GOŚĆ ma rację, nagłaśniając rażące przypadki.

Oczywiście, byłoby prościej poinformować np Pinb, ale to Pinb przecież zatwierdził projekt, który wprowadził zagrożenie w postaci wybuchu gazu. Piszesz, Biro, żeby zgłosić do Starostwa. Ale to Starostwo świadomie pozwoliło na wybudowanie dwóch domów dwulokalowych na działce, na której ówczesny MPZP zezwalał na wybudowanie tylko jednego domu o jednym mieszkaniu.
Spodziewasz się, że sami na siebie doniosą?

Prokurator? Może dobry adres, ale jak nie dojdzie do wypadku z ofiarami, to prokurator w uzasadnieniu odmowy wszczęcia postępowania napisze: mała szkodliwość czynu.

Pojawiają się nowe adresy dotknięte patologią urzędniczą: Latchrzew, Blizne.
Napisz, o co tam chodzi.

Może jednak dobrze, że ktoś o tym pisze. Ludzie czytając dowiadują się o skali zjawiska, dokładają do tego własne obserwacje, a administracja może zda sobie wreszcie sprawę z tego, że jest również w taki właśnie sposób kontrolowana.
A jeżeli ktoś nie chce czytać, niech nie czyta.
W którymś wpisie padło pytanie do Biro : jesteś z układu?
Jeżeli tak, to słusznie starasz się sprowadzić ten wątek do prostych waśni sąsiedzkich.
To, co pisze GOŚĆ, jest widoczne gołym okiem i niema żadnych wątpliwości, że jest to prawda.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biro
debeściak
debeściak



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 731
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lipków

PostWysłany: Czw 19:14, 10 Sty 2019    Temat postu:

Anonymous napisał:
Ludzie czytając dowiadują się o skali zjawiska, dokładają do tego własne obserwacje


No ja właśnie dołożyłem swoje obserwacje w poprzednim poście, dołożę jeszcze.
O skali zjawiska niech świadczy to, że te anonimowe donosy na forum ukazują się od kilku lat.
Przez ten czas nikt poważny się nimi nie zainteresował (wiadomo- anonimy), a Gość (ani zapewne nikt z jego sąsiadów z Małej Ojczyzny) nie zdecydował się gdziekolwiek złożyć jakiegokolwiek zawiadomienia pod nazwiskiem.
Niemniej na forum Gość jest wielce aktywny: pisze posty w każdym wątku, potem sam sobie na nie odpowiada, sam sobie gratuluje wnikliwości i sobie samemu dziękuje za uznanie.
Ot taki internetowy atencjusz.
Jest takie przysłowie: kozak w necie... a co innego w świecie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pią 20:16, 11 Sty 2019    Temat postu:

Biro, przeczytałam twoje uwagi i mam pyta dwa pytania do ciebie:
1 - skąd wiesz, że Gość nie zdecydował się gdziekolwiek złożyć jakiegokolwiek zawiadomienia pod nazwiskiem?
2 - w jaki sposób można być anonimowym atencjuszem?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Sob 9:51, 12 Sty 2019    Temat postu:

Anonymous napisał:
Biro, przeczytałam twoje uwagi i mam pyta dwa pytania do ciebie:
1 - skąd wiesz, że Gość nie zdecydował się gdziekolwiek złożyć jakiegokolwiek zawiadomienia pod nazwiskiem?
2 - w jaki sposób można być anonimowym atencjuszem?


Bo Pan Biro to de beściak, we wszystkim i w każdym temacie krytykujący innych, bo On to wie najlepiej.
I zgodnie z podpisem : czytanie jego tekstów jest.......
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Sob 11:26, 12 Sty 2019    Temat postu:

Zgadzam się, tylko dlaczego Biro przez duże "P"? Proszę nie obrażać osób godnych takiego uznania.
A Biro chyba sam jest atencjuszem, nie rozumiejąc znaczenia tego słowa.
Tematy, które go interesują, wiedza o tym, co się dzieje w urzędzie gminy, prostackie ataki na krytykujących poprzednią władzę, z obrażaniem forumowiczów (uważaj Biro - to jest karalne, są już wyroki sądowe w podobnych sprawach) włącznie, wskazują, że albo jest zaplątany w sprawki poprzedniego układu, albo jest urzędnikiem UG, który stukał nie do tej szafy (łubu dubu, łubu dubu.......to śpiewałem ja, biro).
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
3-5-8
prawie znawca
prawie znawca



Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 83
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 8:31, 15 Sty 2019    Temat postu:

Biro przynajmniej pisze jako zalogowana osoba. A reszta krytykantów zachowuje się jak małe ujadające kundelki jako "Gość". Wstydzą się zalogować. Łatwiej jest ujadać i obrażać jako anonimowa osoba.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Śro 8:22, 16 Sty 2019    Temat postu:

Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Biro, przeczytałam twoje uwagi i mam pyta dwa pytania do ciebie:
1 - skąd wiesz, że Gość nie zdecydował się gdziekolwiek złożyć jakiegokolwiek zawiadomienia pod nazwiskiem?
2 - w jaki sposób można być anonimowym atencjuszem?


Bo Pan Biro to de beściak, we wszystkim i w każdym temacie krytykujący innych, bo On to wie najlepiej.
I zgodnie z podpisem : czytanie jego tekstów jest.......


Do treści powyżej
Proszę o wykazanie gdzie , w jaki sposób i którym słowem obraziłem.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Śro 13:42, 16 Sty 2019    Temat postu:

Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Biro, przeczytałam twoje uwagi i mam pyta dwa pytania do ciebie:
1 - skąd wiesz, że Gość nie zdecydował się gdziekolwiek złożyć jakiegokolwiek zawiadomienia pod nazwiskiem?
2 - w jaki sposób można być anonimowym atencjuszem?


Bo Pan Biro to de beściak, we wszystkim i w każdym temacie krytykujący innych, bo On to wie najlepiej.
I zgodnie z podpisem : czytanie jego tekstów jest.......


Do treści powyżej
Proszę o wykazanie gdzie , w jaki sposób i którym słowem obraziłem.


oraz odpowiedz na postawione pytania, jeżeli, jak twierdzisz, jesteś w stanie prowadzić dyskusję na "odpowiednim poziomie" - cokolwiek to znaczy.

Inny Gość
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Śro 22:22, 16 Sty 2019    Temat postu:

biro napisał:
Anonymous napisał:
Biro, na ciebie zawsze można liczyć.


Cieszę się że to doceniasz. Niestety ostatnio mozna liczyć tylko na mnie, ewentualnie na uprawiających partyzancki marketing spamerów.
Wszyscy rozsądni ludzie, którzy kilka lat temu mieli coś do powiedzenia na temat naszej gminy, wynieśli sie stąd i chyba wiem dlaczego.
Po prostu nie można otworzyć zadnego wątku, żeby nie znaleźć tam tekstów na temat jakiejś lakierni w Bliznem czy Latchorzewie.
Jakiś gość anonimowo rozgrywa swoje sąsiedzkie konflikty zaśmiecając całe forum, we wszystkich działach.
Jest jasne, że prościej byłoby zainteresować sprawą osoby z urzędu odpowiadające za te sprawy, w gminie, powiecie czy np prokuraturze.
Ale tam zazwyczaj anonimów nie czytają, oczekują na jakieś konkretne zarzuty, podpisane zawiadomienia a na forach można pisać co się chce i nawet się nie trzeba rejestrować.


Cysto prawda. Rozsądni się wynieśli, pozostał Biro
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna -> BEZPIECZEŃSTWO Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin