Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.:
STARE BABICE
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

W sprawie autobusu ...
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna -> TEMATY ARCHIWALNE 2007
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewa B. :)
Gość






PostWysłany: Nie 19:51, 29 Paź 2006    Temat postu: W sprawie autobusu ...

Ponieważ bardzo wielu osobom z ul. Sienkiewicza jeżdżącym do Huty nie jest na rękę nowy układ autobusów (zabierają nam 712 z ulicy ! Sad(( ) została napisana petycja do gminy wyrażająca nasze niezadowolenie z tego powodu. Osoby które również się nie zgadzają ze skasowaniem 712 z naszej ulicy moga od jutra podpisywać się pod nią - będzie ona dostępna w sklepie "Mini Europa" przy ul. Sienkiewicza 106 (Blaszak) oraz w Zefirku.
Smile
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babice.waw.pl
Ojciec Założyciel



Dołączył: 19 Sty 2006
Posty: 921
Przeczytał: 7 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Stare Babice

PostWysłany: Pon 10:35, 30 Paź 2006    Temat postu:

z czyklu "napisali do Nas ..........."

Szanowni mam nadzieję, że uda sie poruszyć na Naszej stronie temat dotyczący lini autobusowej 713( Cm. Wolski-PGR Koprki). W chwili obecnej gm. Stare Babice posiada wg mnie dobry układ komunikacyjny. Natomiast istnieje ogromna możliwość wydłużenia linii 713 do Borzęcina Dużego. Należy to teraz uwzględnić przy remoncie ulicy Warszawskiej. Linia ta połączyła by Borzęcin z Ożarowem Maz. Daje to dostep naszej młodzieży do basenu i zagospodarowania czasu, który teraz poświęcają na pilnowanie wiat MZA. Kolejne dostęp do Urzędu Starostwa - nie wszyscy posiadają samochody, dostęp do stacji PKP. Same plusy!!!

Lucyfer - proszę przekazać pomysł (informację) Panu Wójtowi.
Z góry dziękuję


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucyfer
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 6671
Przeczytał: 13 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: gmina Babice - Prawie jak Polska :)

PostWysłany: Pon 10:48, 30 Paź 2006    Temat postu:

babice.waw.pl napisał:


Lucyfer - proszę przekazać pomysł (informację) Panu Wójtowi.
Z góry dziękuję


Poszło.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babice.waw.pl
Ojciec Założyciel



Dołączył: 19 Sty 2006
Posty: 921
Przeczytał: 7 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Stare Babice

PostWysłany: Pon 10:56, 30 Paź 2006    Temat postu:

Dzięki !!!!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michał S.trażak
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 1718
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Stare Babice

PostWysłany: Wto 14:38, 31 Paź 2006    Temat postu:

Ja widzę trzy linie MZA w Naszej Babickiej Gminie.
1. Z Górczewskiej do Leszna ulicą Warszawską, a nawet do Kampinosu, czyli obecne 719
2. Z Górczewskiej, przez Blizne i Latchorzew (Hubala Dobrzańskiego), Babice (Sienkiewicza), Lipków (Mościckiego), Koczargi (Akacjowa, Klonowa), Wojcieszyn (Trakt Królewski), Zalesie, Mariew (Kwiatowa), Wólkę Zaborowską, osiedle Rybno do Zaborowa (przy kościele).
Ta trzecia, to jeszcze do rozważenia, ale ...
3. Z dawnych zakładów Nowotko (Fort Wola) do Ożarowa (powiat), Strzykuły, Zielonki, Lipków (Jakubowicza), Hornówek, Izabelin, a dalej Stare Babice (Izabelińska, Sienkiewicza), Rynek, Kwirynów, Janów, obydwa Klaudyny, Mościska i Huta.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Daro
prawie debeściak
prawie debeściak



Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 688
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Latchorzew

PostWysłany: Wto 17:09, 31 Paź 2006    Temat postu:

Michał S.trażak napisał:

Ta trzecia, to jeszcze do rozważenia, ale ...
3. Z dawnych zakładów Nowotko (Fort Wola) do Ożarowa (powiat), Strzykuły, Zielonki, Lipków (Jakubowicza), Hornówek, Izabelin, a dalej Stare Babice (Izabelińska, Sienkiewicza), Rynek, Kwirynów, Janów, obydwa Klaudyny, Mościska i Huta.


No dla tej trzeciej to żeś Panie trasę wymyślił. Chyba mieszkańcy Kwirynowa czy Janowa nie byliby zadowoleni. Obecna 712-stka już sporo "lawiruje", a ta propozycja to jest dopiero "trasa gigant".

Pozdro,
D.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucyfer
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 6671
Przeczytał: 13 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: gmina Babice - Prawie jak Polska :)

PostWysłany: Wto 18:25, 31 Paź 2006    Temat postu:

babice.waw.pl napisał:
Dzięki !!!!


Odpowiem wszystkim po trochu, ale będę się starał ograniczyć, bo dyskusja z władzami gminy na temat autobusów w sumie trwała kilka godzin. Pan Wójt i Pani Wicewójt upoważnili mnie do przekazania następujących informacji.

1. Rzeczywiście, i gmina to bez bicia i z bólem przyznaje, Lipków został zmianami komunikacji poszkodowany.

2. Nie było to w żaden sposób zaplanowane z premedytacją przez kogokolwiek w gmnie, a jest wynikiem narzuconego i stosowanego przez ZTM procesu planowania, ktory wcale nie jest przejrzysty. W skrócie polega on na tym, że ZTM dostał skonsultowane z mieszkańcami (o tym dalej) trasy linii autobusowych, kwotę którą gmina może przeznaczyć na dopłaty do ruchu (a przeznacza i tak najwięcej z podwarszawskich gmin) i na tej podstawie dopiero mniej więcej dwa tygodnie temu dostarczył szczegółowe rozkłady.

Wójt żeby nawet chciał, nie mógł poszkodować Lipkowa, bo ostateczny rozkład ZTM został opracowany na podstawie przebiegu tras i założeniem optymalizacji czasu oczekiwania na autobusy podczas przesiadek na Rynku, gdzie zbiegają się trzy linie.

3. Zrobiliśmy szczegółową analizę częstotliwości kursowania autobusów w dwóch wybranych miejscach, zostanie ona powtórzona dla terenu całej gminy.

Rzeczywiście w Lipkowie rozkład jest "dziwny" w cyklu autobus po 17 minutach, następny po ok. półtorej godziny, znowu po 17 minutach i znowu po półtorej godziny i tak samo przez cały dzień. Gmina zgadza się, że jest to uciążliwe, ale w tej chwili wynika że ZTM optymalizował równomierność kursowania autobusów pod kątem największej liczby pasażerów i w tej chwili np. ul. Hubala Dobrzańskiego autobusy jeżdżą równo co 45 minut, bo tam są wielkie osiedla. Jeżeli zmieni się rozkład w Lipkowie, to jak w naczyniach połączonych poprzesuwają się godziny w innych miejscowościach. I to nie liniowo, bo autobusy jeżdżą różnymi trasami, więc i rozjadą się odstępy w poszczególnych miejscowościach. Może to z kolei doprowadzić do "dziwnych" czasów oczekiwania na przesiadki na Rynku. Wspomniana analiza ma na celu dokładne określenie tych zależności na każdym przystanku i rozpatrzenie możliwych zmian.

Dodatkowo panuje zgoda co do sugestii, że należy zgęścić kursy w godzinach rannego i popołudniowego szczytu.

4. Rozważona zostanie możliwość zwiększenia częstotliwości kursowania linii 714 przez Lipków. Tu są dwie gówne mozliwości - a) dodatkowy autobus, kończący bieg w Lipkowie a nie w Truskawiu, ale to będzie dodatkowo budżet kosztować. b) skrócenie linii 714 - z Truskawia do Lipkowa, ale to będzie wymagać rozmów z wójtem Izabelina. Jest jeszcze trzecia możliwość niezależna, którą zasugrowałem, żeby ponownie przenegocjować z wójtami Izabelina i Leszna wysokość ich dopłat do wspólnych linii, co może pozwolić na lepsze finansowo rozwiązanie sytuacji.

5. Trasy autobusów planowano nie tylko pod kątem obsługi Koczarg i Wojcieszyna, ale także wielu innych miejscowości naszej gminy - stąd tak "dziwny" układ zaproponowany przez ZTM. Na przyklad mieszkańcy Klaudyna, Janowa i Kwirynowa w wypadku linii 712 wcale nie chcieli musieć dojeżdżać do Rynku zwiedzając po drodze Lpików. Zadaniem linii 730 jest połączenie miejscowości leżących na wschodzie gminy z gimnazjum w Koczargach. Przedtem linia 714 w dużym stopniu woziła uczniów do gimnazjum, ale w tym ją zastępuje 730, stąd obecne "przerzedzenie" kursów linii 714.

A teraz odnośnie uwag, jak to zlekceważono mieszkańców Lipkowa, jak to ich radny nie miał żadnego wpływu, i jak to nie było żadnych konsultacji ani możliwości zgłaszania postulatów.

Zacznę od końca, czyli informacji która znajduje się w stopce nowych rozkładów jazdy, które lada dzień pojawią się w terenie, GB u sołtysów - że te rozkłady będą monitorowane i moga ulec zmianie na skutek sugestii mieszkańców. Uaktualnienie - ta informacja jest w BIP gminy Babice w dziale Aktualności - [link widoczny dla zalogowanych] - "UWAGA Wprowadzenie nowej linii 730 i spowodowane tym zmiany w kursowaniu linii istniejących będzie monitorowane przez okres miesiąca w celu ustalenia na ile wprowadzone zmiany poprawiły komunikację zbiorową na terenie Gminy. Z uwagi na powyższe prosimy o składanie własnych uwag i wniosków do aktualnego rozkładu jazdy autobusów. Wszystkie złożone uwagi i wnioski zostaną przeanalizowane i będą stanowić podstawę do dalszych zmian układu komunikacyjnego Gminy"

Opracowanie "optymalnego układu komunikacji publicznej gminy" obejmującego trasy autobusów gmina zleciła jeszcze w zeszłym roku. Projekt siłą rzeczy nie obejmował godzin kursowania, bo te proponowało potem ZTM. W jego wyniku opracowano i rozdano sołtysom ankiety na temat potrzeb komunikacyjnych mieszkańców - już w lutym tego roku. Odzew był mieszany, z niektórych miejscowości liczny, z innych mizerny.

Trasy dopracowane w wyniku konsultacji zostały przedstawione na sesji Rady Gminy, odbyło się też spotkanie projektanta z sołtysami i radnymi, jak mi powiedziano w gminie, pan radny Chudecki i pani radna Molak byli na nim obecni, więc mieli pełną wiedzę dostępną gminie i mogli ja przekazać mieszkańcom.

Stan na chwilę obecną:

Pierwszą reakcją władz gminy było - to może po prostu zostawimy sprawę jak jest i wrocimy do niej za miesąc dwa, po ponownych konsultacjach. Ale jednocześnie stwierdzono, że te zmiany nie dotyczą tylko i wyłącznie mieszkańców Lipkowa, a całej gminy, w związku z tym postanowiono, że jednak linie ruszą zgodnie z obecnymi planami, ale na bieżąco prowadzona będzie obserwacja ich wykorzystania i będą zbierane uwagi na temat ich sprawdzania się w praktyce. W najbliższych dniach na witrynie gminy pojawi sięinformacja, z kim się imiennie w tej sprawie kontaktować.

W wyniku takich ponownych konsultacji, miejmy nadzieję, że tym razem już z lepszym odzewem, zostaną wprowadzone zmiany mające rozwiązać najbardziej dolegliwe problemy, choć oczywiście nie da się idealnie każdemu dogodzić, bo życie jest kompromisem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fspólna trawa
Gość






PostWysłany: Wto 22:22, 31 Paź 2006    Temat postu:

Jak nic jest to zemsta na Lipkowiakach za Ich radnego !!!!!!!
Wybraliście Go to będzie teraz kara!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ja
Gość






PostWysłany: Czw 8:56, 02 Lis 2006    Temat postu:

w izabelinie maj praktycznie jedna linie a jest tam i tak lepiej bo jedzie do placu wilsona gdzie funkcjonuje juz metro...
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucyfer
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 6671
Przeczytał: 13 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: gmina Babice - Prawie jak Polska :)

PostWysłany: Czw 15:43, 02 Lis 2006    Temat postu:

Jako że już zostałem tu uznany za rzecznika Pani Wicewójt, to zamieszczam otrzymaną od niej informację.

WAŻNY KOMUNIKAT

W związku z licznymi zastrzeżeniami zgłaszanymi przez mieszkańców niektórych miejscowości co do proponowanych zmian w funkcjonowaniu komunikacji publicznej oraz koniecznością wykonania przyłączeń kanalizacji w ulicy Klonowej w Koczargach Starych, częściowo przesunięto wprowadzenie zmian w kursowaniu komunikacji autobusowej.

I tak:

Linia 729 będzie kursowała zgodnie z NOWYM rozkładem jazdy, uwzględniającym wnioski mieszkanców Mariewa.

Uruchomienie linii 730 zostaje zawieszone, zaś linie 712 i 714 będą kursowały według STARYCH rozkładów jazdy - do czasu osiągnięcia w drodze kolejnych konsultacji społecznych porozumienia co do wprowadzenia niezbędnych zmian. Konkretne terminy gmina określi w wydanym oficjalnym komunikacie - już wkrótce.

Wszelkie uwagi i propozycje - dotyczące przebiegu tras, częstotliwości kursów i godzin kursowania - prosimy kierować do Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej tel. 022 722 90 06, email [link widoczny dla zalogowanych], Urząd Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32, pokój 27


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
osito
Gość






PostWysłany: Czw 18:31, 02 Lis 2006    Temat postu:

Chciałbym coś dorzucić w temacie zmian w komunikacji. Otóż po proponowanych wczesniej zmianach wycofano by linię 712 z Zielonek, natomiast autobusy 730 przejeżdżały by przez całe Zielonki bez zatrzymania od przystanku Zielonki Wieś przy ul. Szkolnej (a więc praktycznie Koczargi Nowe) aż do przystanku w Lipkowie!! Naprawdę nikt w Gminie nie wpadł na pomysł utworzenia przystanku w Zielonkach na ul. Sportowej (w okolicy boiska)?? Jeśli by miały dojść do skutu zmiany tak jak to było planowane, zostalibyśmy bez możliwości dojechania do pracy i szkół na godzinę 8, chyba, że wyruszalibyśmy już o 6 rano (m.in. skasowanie kursu autobusu 714 o godz. 7.05 z Zielonek, w czasie, gdy trzeba dojechać do pracy i szkoły 714 w Zielonkach jest o godz. 5.59 i 7.29!!). Przecież to koszmar. I proszę nie pisać, że jest 719, bo do niego w Zielonkach praktycznie nie da się już wsiąść!!
I jeszcze jedno. Dojazd dzieci z Zielonek do gminnego (podobno) gimnazjum w Koczargach na godzinę 8 - (uwaga!) - ZERO. Autobus 714 jest o godz. 6.50 i 8.20. Autobus 730 oczywiście expresowo przjeżdża przez Zielonki bez zatrzymania!! Czyżby lekcje w gimnazjum miały się rozpoczynać po 8.30?? I co na to wójt?? Będzie woził młodzież służbowym samochodem, skoro pozbawił ich dojazdu do szkoły??
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Czw 18:47, 02 Lis 2006    Temat postu:

Ta.... a ja gdyby było tak jak chcieli to nie dość że zaiwaniałabym 2 km do rynku spod domu(chodzę do szkoły na Żoliborzu, jadę z Huty) to jeszcze pod szkoła bym była jeszcze wcześniej niż woźny - około 7:20 :/ zaznaczam że szkołę otwieraja o 7:30 !!!
A co do dojazdu do Koczarg to zgadzam się z osobą wyżej. Po za tym ten autobus na Sienkiewicza nikomu jest nie na rękę - ani młodzieży, ani starszym ludziom jeżdżącym do kościoła, ani jednak dzieciakom z koczarg.
Więc jest dobrze tak jak jest i my zmian nie chcemy.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin_O
znawca
znawca



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 111
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: stamtąd

PostWysłany: Czw 19:41, 02 Lis 2006    Temat postu:

Lucyfer napisał:
babice.waw.pl napisał:


Lucyfer - proszę przekazać pomysł (informację) Panu Wójtowi.
Z góry dziękuję


Poszło.


Czy ta linia po jej rpzedłużeniu miałaby jeździć ulicą poprzednią ? A jeżeli nie to jak ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucyfer
jestem tu 24/24
jestem tu 24/24



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 6671
Przeczytał: 13 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: gmina Babice - Prawie jak Polska :)

PostWysłany: Czw 20:28, 02 Lis 2006    Temat postu:

Marcin_O napisał:
Lucyfer napisał:
babice.waw.pl napisał:


Lucyfer - proszę przekazać pomysł (informację) Panu Wójtowi.
Z góry dziękuję


Poszło.


Czy ta linia po jej rpzedłużeniu miałaby jeździć ulicą poprzednią ? A jeżeli nie to jak ?


Nie mam bladego pojęcia. Jutro powinien się ukazać już całkiem oficjalny komunikat na stronie gminy, precyzujący dalszy tok przebiegu konsultacji. Zakładam, że na podstawie uzyskiwanych informacji gmina podrzuci do konsultacji jakiś szkic. Ale wiem też doskonale, że nie da się zrobić ideału, który będzie wszystkim odpowiadał, bo budżetu na to zwyczajnie nie starczy - ZTM liczy za "autobusokilometr", czy jakoś podobnie. A na przykład południowa część gminy, w dół od Warszawskiej nie ma w tej chwili żadnego autobusu i też na pewno by go chciała mieć, bo np. z Topolina do Warszawskiej jest kawałek drogi.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin_O
znawca
znawca



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 111
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: stamtąd

PostWysłany: Czw 21:12, 02 Lis 2006    Temat postu:

Cytat:
bo np. z Topolina do Warszawskiej jest kawałek drogi.

Ja mieszkam tuz obok topolina ale w borzecinie. Mam do autobusu kilometr i chetnie bym go przejezdzal 713 Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum :.:.: BABICKIE FORUM INTERNETOWE :.:.: Strona Główna -> TEMATY ARCHIWALNE 2007 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin